Svátek má: Bořek

Politika

Velikost textu:

Nadnárodní korporace vysávají náš stát, říká Okamura

Nadnárodní korporace vysávají náš stát, říká Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura opakovaně vyzval českou vládu k demisi. A Fialovi vyčinil, že nechává naší zem vysávat nadnárodními korporacemi. 

Tomio Okamura (SPD)
7. října 2022 - 10:30

Podle odhadů České televize žije na hranici chudoby půl milionu seniorů. K tomu se vyjádřil předseda SPD Tomio Okamura. „Seniorů v ČR žije zhruba dva miliony a jejich životní úroveň často výrazně klesá, ohrožují je mimo jiné rostoucí ceny energií. Kvůli zdražování důchodci přichází mávnutím proutku o své úspory, kdy si mnoho let šetřili na to, aby si mohli k důchodu přilepšit. Odpovědnost nese Fialova vláda, která zdražování způsobuje," napsal Okamura a vyzval Fialovu vládu k demisi. Zároveň také řekl, že SPD ví, jak řešit Fialovu drahotu, a navrhuje i zvyšování důchodů. 

„Nedovolíme další vysávání naší země nadnárodními korporacemi. Prosazujeme, aby tyto korporace přispívaly svými reinvesticemi a daněmi výrazně k budování naší země," dodal Okamura. 


Okamurova SPD opakovaně navrhuje zdanění dividend pro zahraniční vlastníky tuzemských korporací, které mají výjimku, kterou prosadila Špidlova vláda. „Vláda s účastí ČSSD šly na ruku nadnárodním korporacím na úkor českých firem," rozohnil se Okamura.  

Také jsme psali:

Okamura také mluvil o zahraničních vlastnících, kteří si vyplácejí podíl na zisku a nemusí nyní platit patnáctiprocentní srážkovou daň na rozdíl od českých vlastníků firem. „Ročně je tak vyvedeno cca. 300 miliard korun z České republiky, to znamená 40 až 50 miliard korun na daních, které by posílily státní rozpočet v případě, že bude tato výjimka na návrh SPD zrušena," uzavřel Okamura.

(zak, prvnizpravy.cz, foto: red.)Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?