Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Kdyby vláda nedělala nic, jsme na tom stejně

Kdyby vláda nedělala nic, jsme na tom stejně

Renomovaná ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila k vánočnímu projevu premiéra Petra Fialy (ODS). Chlubit se, že se problém s veřejnými financemi nebude radikálně zhoršovat, je podle ekonomky velmi slabé.

Markéta Šichtařová, ekonomka
28. prosince 2023 - 06:30

Poslední dva roky přinesly mnoho výzev, nyní je prý čas mluvit o naději. To jsou slova premiéra Fialy, který se ve svém vánočním projevu chválil, jak vláda vše zvládla a teď už bude vše jen lepší.

„O naději, že příští rok už bude mnohem lepší," konstatoval Fiala ve svém vánočním projevu.

K pozitivním změnám, které nás čekají, podle něj patří očekávaný pokles inflace. "Jinými slovy, příští rok skončí neustálé zdražování a vaše reálné mzdy začnou opět růst. Projeví se to pozitivně ve vašich rodinných rozpočtech a úsporách," prohlásil premiér s tím, že se prý daří krotit i zadlužování státu.„V roce 2024 deficit veřejných financí poklesne díky ozdravnému balíčku a dalším rozhodnutím naší vlády výrazně pod tři procenta hrubého domácího produktu, což je obecně uznávaná hranice dobrého hospodaření státu," pochlubil se Fiala.

Ekonomka Markéta Šichtařová však takto optimisticky výhledy našeho národního hospodářství nevidí.

Psali jsme:

„Kdyby vláda nedělala vůbec nic, tak jsme na tom úplně stejně. K projevu Petra Fialy bych snad řekla jen to, že jednooký je králem mezi slepými," řekla serveru tn.cz Šichtařová k Fialovu projevu ekonomka Šichtařová.

„Chlubit se, že se problém s veřejnými financemi nebude radikálně zhoršovat, je slabé," doplnila ekonomka.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%