Svátek má: Arnošt

Politika

Velikost textu:

Jenom naše vláda nás perverzně žene do války, říká Holec

Jenom naše vláda nás perverzně žene do války, říká Holec

Politický komentátor a moderátor pořadu Holec Live na XTV Petr Holec se ve svém novém pořadu zamyslel nad událostmi týkajících se dopadu zbytku ukrajinské rakety na území Polska. 

Petr Holec
17. listopadu 2022 - 11:30

„Tak pojďme na válku… nebo málem válku“, řekl hned v úvodu svého pořadu Petr Holec. 

„Já myslím, že v tuto chvíli můžeme zapomenout na všechno, co tato vláda zpackala, protože to, co předvedli politici z vládních stran, tak to nemá obdoby. Vy víte, že oni vsadili už od jarní invaze na Ukrajinu na jednu kartu… na totální ukrajinskou propagandu. Rovnou tady všem říkám, že nemám absolutně nic proti pomoci Ukrajincům. Stejně také vím, že to bylo Rusko, kdo napadlo Ukrajinu, a nebylo tomu naopak. Ale čím méně se vládě daří v těch běžných záležitostech, tím více je to horší ohledně války na Ukrajině. Vláda prostě přitahuje šrouby každým dnem,“ řekl Holec.

Holec zmínil fakt, kdy na polské území dopadly zbytky rakety odpálené z Ukrajiny, tak přední představitelé vlády na nic nečekali a tzv. „sedli na tanky“ a začali zatahovat Česko do války. 

„Okamžitě jdeme válčit… aktivovat článek 4 i 5 smlouvy NATO. Pojďme se podívat na tu okamžitou smršť tweetů, kterou nás naši politici odměnili,“ řekl Holec.

Vzápětí citoval např. senátorku za ODS Miroslavu Němcovou, která konstatovala, že Rusko nezaútočilo na Polsko náhodou, a vyzvala Polsko, aby okamžitě svolalo mimořádné jednání Rady NATO s dovětkem, že rusáci mají ve všem naprostý bordel a není na co čekat. 

„Je jasné, co Miroslava myslela tím, že není na co čekat. Myslela okamžitě zahájit válku NATO proti Rusku. Já vím, že paní Němcová se za nic nestydí, a je jí absolutně jedno, co ze sebe vypustí, protože za tou její fasádou je prostě prázdno,“ prohlásil Petr Holec. 


Další, koho si vzal Holec na paškál, by europoslanec za KDU-ČSL a místopředseda vládní strany Tomáš Zdechovský, který prohlásil, že odpověď států NATO bude tvrdá a nekompromisní, a že vražda civilního obyvatelstva v Polsku nezůstane bez odpovědi.

„Podívejte se na něj. Už má zelený baret a maskáče. No, kdyby chlapec možná jen trošku zhubnul, což je v bruselský kantýně takřka nemožný, neboť tam vaří vskutku dobře, tak z něj bude takovej novej Che Guevara. On do toho tak krásně dorůstá,“ řekl moderátor, a hned se věnoval příspěvku Jiřího Pospíšila. 

„Podívejte se, Jiří Pospíšil se nechal vyfotit s pejskem v náručí. A k fotce hned přidal úderný popis události, tedy že ruské rakety zasáhly Polsko, dále že Polsko je členem NATO, a tím pádem musí NATO reagovat. A to tvrdě a nekompromisně, neboť to je jediné, čemu Putin rozumí,“ kroutil nevěřícně hlavou nad výroky Pospíšila Holec. 

A také nezapomněl okomentovat výroky ministryně obrany za ODS Jany Černochové s tím, že tady už končí sranda. Protože předtím to byli sice politici vládních stran, ale nebyli to ministři a členové vlády. K tomu ještě poznamenal, že alespoň jeden ministr, konkrétně pirátský ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, své výroky po pár hodinách smazal, když se ukázalo, jak moc byl „vedle“. Nic méně se Lipavskému nedivil, protože podle Holce to je prostě nedospělej kluk. K Černochové ovšem tak shovívavý nebyl, neboť to už je podle něj dospělá holka, která prohlásila:

„Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy,“ citoval Holec vyjádření ministryně obrany Jany Černochové. 


„Já jsem si to samozřejmě pročítal, a nestačil jsem se divit, co že to máme za vládu diletantů, když v takto obzvláště choulostivé situaci nepočkají na ověřené a důvěryhodné informace o tom, co se skutečně stalo. Oni prostě začali vařit úplně z vody, začali vyhlašovat válku Putinovi jako nějakou svojí perverzní zálibu. Já vím, že jsou na to nadržený, že tu válku chtějí. Já to ale nechápu. Všechny ostatní vlády se snaží válku za každou cenu odvrátit, jenom ta naše se do ní nadšeně žene,“ řekl udiveně Holec s tím, že to možná dělají proto, aby z nich byli do dalších voleb hrdinové.

Také jsme psali:

„No, ještě že zachovali chladnou hlavu Američané, kteří mají s válkami mnohé zkušenosti. I s tou, která právě teď probíhá na Ukrajině, tedy kdy svévolně napadli jinou suverénní zemi. A navíc je v tom cynismus, protože Amerika ví, že kdyby NATO muselo jít do války s Ruskem, pak by to byli hlavně američané, kdo by za všechno platili, a to nejen penězi, ale především lidskými životy. No a to samé by se dalo říci o naší vládě, protože ta ví, že my bychom byli v případném konfliktu jen tak do počtu. No a právě z těchto důvodů se hned po pár hodinách po incidentu přihlásil o slovo americký prezident Joe Biden, který všem hlásal… počkejte, jak se ukazuje, to nebyly ruské rakety, ale nejspíš obranné rakety odpálené z Ukrajiny,“ řekl Holec. 

Holec dále řekl, že to, co předvedli naši vrcholní politici, je nad rámec jeho myšlení a předčilo to všechny ty bláznivé a zpackané nápady typu „Jurečkovné“ apod. 

(nov, prvnizpravy.cz, foto: youtube)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%