Svátek má: Zdislava

Politika

Velikost textu:

Je tu někdo za Čechy? Ne! Všichni za Ukrajinu

Je tu někdo za Čechy? Ne! Všichni za Ukrajinu

Nedělní demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii byla zvláštní nejen kvůli emoční vyprahlosti, ale také kvůli všem, kteří tu podporovali cokoli a kohokoli, jen ne zájmy občanů České republiky. 

Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
2. listopadu 2022 - 09:01

Jaroušek Sypal… jak já mu rozumím. Jeho text na profilu je delší. Tato část ale vyjadřuje vše. I to, proč to nesmíme vzdát. Je však třeba zastavit se, zhluboka nadechnout. A se vší vážností se zamyslet nad cestou, jak dál. Jak zachránit (a dál chránit) naši zemi, Českou republiku - před lidmi, kterým je slovo vlast cizí. Bude to téma řady hovorů, které v nejbližších dnech uskutečním. A dám vědět, napsala Hamplová na svém facebooku.

Její příspěvek se týká příspěvku herce a spisovatele Jaroslava Sypala a nedělní demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii, která se konala na Václavském náměstí v Praze. Měla to být demonstrace proti strachu, jak ji nazývali sami organizátoři. Atmosféra na náměstí se nesla oproti demonstracím pořádaným pod heslem Česká republika na 1. místě v naprosto odlišném duchu. Zatímco protivládní demonstrace nespokojených občanů byly plné emocí a všude bylo cítit přesvědčení z toho, proč tu lidé jsou a co chtějí vyjádřit, "milionová" demonstrace toto naprosto postrádala.


Vypadalo to, jako kdyby spoustu účastníků ani nevědělo, proč přišlo. Někdo kvůli oslavám "LGBT" komunity, někdo kvůli obdivu k Bruselu a eurounijní politice, jiný snad proto, že mu partnerská firma Liftago nabídla slevu 100,- Kč na cestu na Václavák a pak i z náměstí. 

Smutné i mrazivé bylo občas i ticho, které se nad náměstím rozprostřelo. Nudní řečníci hlásající naučené fráze a dav mladých skoro jako by bez emocí a bez názoru. Nikde však ani jeden hlas, který by mluvil srdcem občana České republiky.

A vskutku není nic výstižnějšího, než příspěvek herce a spisovatele Jaroslava Sypala, který sdílela i nově zvolená senátorka za Kroměřížsko Jana Zwyrtek Hamplová. herec a spisovatel Jaroslav Sypal

Sečteno, podtrženo, v neděli byli na Václavském náměstí všichni za cokoli jiného, než za Českou republiku. A to je to, co vládě Petra Fialy stále nedochází. A je dobře, že na toto téma se nyní ani v Senátu nebude zapomínat. 

Také jsme psali:

(dan, prvnizpravy.cz, foto: fb)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?