Svátek má: Arnošt

Politika

Velikost textu:

Jaroslav Štefec: Nikdy jsem nečekal, že se dožiji "zániku státu"

Jaroslav Štefec: Nikdy jsem nečekal, že se dožiji "zániku státu"

Václav Klaus prohlásil, že Česká republika je v rozkladu a rozpadá se. Bez ohledu na spoustu výhrad, které k němu mám nejen já, může si to jako jeden z mála lidí v ČR dovolit, píše Jaroslav Štefec na facebooku.

Jaroslav Štefec
26. listopadu 2022 - 07:20

Opravňují ho k tomu obrovské zkušenosti, pragmatismus a státnický způsob myšlení.

To úplně nejhorší na jeho prohlášení je, že má pravdu. Svědčí o tom nejen postřehnutelné změny v kvalitě našich životů, nebo snahy umlčet "protistátní živly", ale i takové jevy, jako katastrofální situace v cenách energií, stav české armády, nebo naposledy úvahy o možnosti ušetřit "až tři miliardy korun" faktickou likvidací české policie. O naprostém chaosu v řešení dopadů migrační krize, ať té ukrajinské, nebo středovýchodní a africké, ani nemluvě.Nikdy jsem nečekal, že se dožiji "zániku státu", nejvyšší ideje a jakéhosi svatého grálu komunismu. A ono jo. Český stát nám zaniká před očima, stále rychleji se propadáme do ekonomického a sociálního chaosu a totální právní a bezpečnostní anarchie. Navíc nejsme v Evropě jediní.

Obrovským problémem nás všech je, že tento proces vede ve svých důsledcích neodvratně k diktatuře, nebo ke zničující válce. Historických zkušeností je v tomto směru víc než dost. Proto se domnívám, že je nejvyšší čas začít této budoucnosti aktivně vzdorovat. Ale nejsem si vůbec jist, že současná česká politická "věrchuška" je ten správný "materiál" pro životně důležité změny, které musíme jako stát udělat, chceme-li přežít.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%