Svátek má: Vratislav

Politika

Velikost textu:

I Husák by si napsal lepší projev než Pavel, říká Holec

I Husák by si napsal lepší projev než Pavel, říká Holec

Publicista a politický komentátor Petr Holec okomentoval návštěvu prezidenta Petra Pavla na půdě OSN a vzpomněl si na bývalého Československého prezidenta Gustava Husáka. Také se zmínil o mocenském boji na Hradě.

Petr Holec
24. září 2023 - 11:03

Petr Holec ve svém pořadu Holec Live hned v úvodu zmínil návštěvu prezidenta Patra Pavla na půdě OSN, kdy česká hlava státu mimo jiné uvedla, že podmínky míru musí Ukrajina určovat sama. Holec přirovnal projev prezidenta ke žvanění komunistických bafuňářů a domnívá se, že i Gustav Husák by si dokázal naspat mnohem lepší projev. 

„Jednoduše to byly hodnotový kecy pro kecy. Je to k ničemu. Pavel zapomněl na dvě důležité věci. Aby si Ukrajina určovala ty podmínky míru sama, muselo by Rusko bezpodmínečně kapitulovat a prohrát. A za druhé, tohle předpokládá, že Rusko vymažeme z mapy, že už nebude existovat a Ukrajina si tam prostě bude diktovat všechno. To by bylo krásný pro Ukrajinu, ale takhle to na světě nechodí. Takže to jsou opravdu vznešený kecy pro nic, to nemá žádnou hodnotu," míní Holec.


A za jak důležitou považuje Holec návštěvu prezidenta v New Yorku na půdě OSN? Podle něj to žádná sláva není. Kde prý byla celá "slavná OSN", když někam vlítnou Američani - NIC. A když někam vlítne Rusko? - NIC. Podle Holce je to celé jen jedna "velká kecárna", ale zase prezidenta chápe, že v New Yorku se prostě dobře nakupuje. 


V souvislosti s Pavlem také hovořil o probíhajícím mocenském boji volebního a povolebního týmu prezidenta. Zmínil hodnocení politologa Lukáše Valeše či novináře Dalibora Balšínka, kteří de facto přisuzují reálnou moc prezidentovu příteli po boku Petrovi Kolářovi. Holec je zvědav, jestli třeba prezident Pavel po návratu neučiní opravdu důležitý projev, kdy toto oznámí... že on jej pouhá loutka a skutečným současným českým prezidentem je Petr Kolář. 

Ohledně Koláře ještě připomněl, že kdysi vlastně býval takovým "dezolátem", když obhajoval anexi Krymu. Jak zaměstnanec jedné z nejvlivnějších lobbistických firem měl totiž na starost "vylepšovat obraz Ruska" ve světových médiích.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro: xtv)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%