Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Co předvádí Fialova vláda je normální Hamás, říká Holec

Co předvádí Fialova vláda je normální Hamás, říká Holec

Politický komentátor Petr Holec prohlásil ve svém novém pravidelném streamu na XTV ve světle nedávných událostí, že "fialovská totalita“ přituhuje a své tvrzení doložil na několika příkladech z minulého týdne.

Petr Holec, komentátor
17. prosince 2023 - 06:30

Holec ve svém pravidelném streamu upozornil na příklady rozmáhající se vládní totality, kterou jen za poslední týden odnesli dva respektovaní lidé s názory, které neodpovídají vládnímu narativu. 

„V české politice přituhuje, Fialova totalita dostává čím dál víc lidí, konečně už dostali také děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka, předtím umlčený profesor Drulák, který nemohl promluvit ke studentům a další,“ prohlásil moderátor pořadu Holec LIve na televizi XTV.

„Jestli takhle bude Petr Fiala a jeho vláda makat dál, tak Andrej Babiš možná vyhraje volby s 50% ziskem, protože pokaždé, když Fiala řekne, že se bojí populistů a extrémistů, tak další jeho voliči právě k nim přejdou,“ upozornil na možný vývoj voličských preferencí Holec.

Nejhorší je podle Holce fakt, že vláda ani nemusela změnit jediný zákon, aby se přibližovala k totalitě. 

„Stačí šířit atmosféru strachu, jakou už dva roky šíří Fialova vláda a hlavně ministr vnitra Vít Rakušan, se všemi svými způsoby a manuály na odhalování lidí s nesprávnými názory,“ řekl.„Ale začneme nejžhavější zprávou, konečně dostali děkana Ševčíka. Mě zaujala věta rektora VŠE Dvořáka, který vysvětloval, proč Ševčíka odvolal a tam padla taková zajímavá větička, že se prý děkan nevhodně vyjadřoval o premiérovi. Tak to si myslím, že se začínáme blížit na východ k tomu nenáviděnému Putinovi, když rektor jako důvod odvolání děkana uvede, že se nevhodně vyjadřoval o premiérovi,“ podivoval se Holec, podle kterého je zcela jasné, že se ho moc rozhodla odvolat, protože to je šiřitel protivládních názorů, tedy nesprávných názorů, jimž vláda vyhlásila boj. 

„A nejvíce se v Ševčíkově případě argumentuje tou březnovou demonstrací pod Národním muzeem. A média a další Ševčíkovi neustále podsouvají, že se tam snažil strhnout ukrajinskou vlajku, což není pravda, žádné video ho z toho neusvědčilo, nebo žádná fotka. On tam prostě byl, ale nepáchal tam žádný občanský nepokoj. Ševčík už teď je samozřejmě také politikem, je členem koalice SPD a Trikolory a mluví o něm dokonce jako o ministrovi financí. Jsem zvědavý, jak to bude pokračovat, určitě se bude soudně bránit,“ prohlásil dále moderátor.

Holec také zmínil další událost, která trochu zapadla, a to když nenechali profesora Petra Druláka, bývalého elitního diplomata vystoupit před studenty gymnázia v Českých Budějovicích.„On se stal také nepohodlným, protože též začal šířit nevládní narativy a nesprávné názory. Na tom gymnáziu se proti jeho přednášce ohradili nějací rodiče, kteří při tom asi ani nevědí, jaké má Drulák názory, ale vědí, jak je nálepkován ve fialovských médiích. Tak se ředitel gymnázia nakonec lekl a napadla ho ta nejdivnější věc, že pozve s Drulákem jako protiváhu poradce prezidenta, našeho totalitního agenta Pávka, a to diplomata bez prověrky Petra Koláře,“ zamyslel se moderátor pořadu Holec Live na internetové televizi XTV Petr Holec.

Přitom ten je měřeno dnešní optikou podle něj stokrát větší dezolát než Drulák, protože v roce 2014 v České televizi uvedl, že rozdělení Ukrajiny by nebyl tak závažný problém a že reakce Ruska v případě Krymu je očekávatelná, protože Rusko má své zájmy, stejně jako mají Spojené státy.

„To byly časy, kdy tohle v ČT mohlo zaznít, kdyby to bylo dnes, tak se hned bude mluvit o tom, že je dezolát a šiřitel proruských názorů a okamžitě ho odvolat a dehonestovat. Takové věci ani ten Drulák neříká, to kdyby dnes někdo řekl, tak přijede na ten gympl Rakušan v tanku a rovnou ho odvezou někam do krytu, protože tohle se dnes už nesmí,“ říká ironicky Holec.

Moderátor také připomněl dopois, který premiérovi Fialovi adresoval Spolek pro obranu svobody, který upozornil, že některé kroky ministra vnitra sklouzávají v cenzuře.

Psali jsme:

„A to podle mě neplatí jen o Rakušanovi, ale celé vládě v čele s Fialou, který také prohlásil, že propadáme nesprávným argumentům nebo že máme právo na korigované informace. Nebo to vypnutí vybraných webů podle nejasného klíče a tak dál,“ řekl Petr Holec.

„To je paradox, že tyhle totalitní obludnosti do politiky zavádí premiér a jeho vláda, který sám sebe označil za demokrata, přičemž všichni ostatní jsou populisti, extrémisti, dezoláti a šváby, to už známe tyhle nálepky. Takže jsme se s tím velkým demokratem dostali až sem. No a kde jste se o tom mohli dočíst, o Drulákovi jen na Echo24 a možná Seznam, ale ostatní hlídací psi demokracie jako Honzejk, ti určitě ne. A o aktivitě SOSP psali jen Parlamentní listy, které samozřejmě vláda označí za dezinfo web. To, co tady předvádí Fialova vláda, to je normální už Hamás a je otázka kde se to zastaví,“ dodal Holec.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: repro: xtv)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%