Svátek má: Vojtěch

Politika

Velikost textu:

Bez Jurečky by bylo líp. Dopadneme špatně, říká Čunek

Bez Jurečky by bylo líp. Dopadneme špatně, říká Čunek

V pátek utekl doslova a do písmene z lopaty politického hrobníka lidovecký šéf a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Vedení strany ho podrželo, v řadách straníků to však pěkně vře.

Jiří Čunek
28. ledna 2024 - 06:30

Na lidovecké konferenci své strany docílil vítězství, avšak jen těsnou většinou. Někteří Jurečkovi odpůrci však přímo či nepřímo tvrdí, že by měl jejich předseda odstoupit.

Celostátní konference nakonec také zůstala u původního záměru zorganizovat sjezd v polovině října, kdy jej bude možné spojit s vyhodnocením výsledků krajských, evropských a senátních voleb, a také vyslovila Jurečkovi podporu řídit stranu i ministerstvo až do podzimu, uvedl server tn.cz.Pro výměnu předsedy Lidové strany je například Jiří Čunek, jenž stejnou funkci zastával v letech 2006 – 2009. "Odstoupení Mariana Jurečky by nám nepochybně prospělo, těsnou většinou jsme ale rozhodli jinak a musíme to respektovat," prohlásil Jiří Čunek, který v současné době zastává post senátora a starosty Vsetína. Sám vyhlídky lidovců moc optimisticky nevnímá.

Psali jsme:

"Stejnou perspektivu jako KDU-ČSL má i celá vláda. Hned na začátku si totiž sama sobě dala faul. Kdyby tak umíněně netrvala ODS na tom, že nezavede znovu nejen Babišem zrušenou superhrubou mzdu, tak by měli v rozpočtu navíc 140 miliard korun a nepotřebovali by úsporný baliček. Ten změnil 65 zákonů a do rozpočtu nám přinese tak polovinu," vysvětlil Čunek.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro: xtv)Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%