Svátek má: Libuše|Amálie

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec přiznal telefonní terorismus Ukrajinců v Rusku!

Ukrajinský poslanec přiznal telefonní terorismus Ukrajinců v Rusku!

Poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko řekl, že Ukrajinci se zabývají telefonním terorismem v Rusku. Řekl o tom na televizním kanálu „112 Ukrajina".

Ilustrační foto
12. června 2019 - 11:06

Podle něj ukrajinští občané zanechávají zprávy o falešných bombách na veřejných místech – prý v reakci na podobné akce Rusů. Podle Geraščenka se obyvatelé Ruska „účelově baví“, údajným „zaminováním“ objektů na území sousední země, a pak sledují reakci společnosti a médií.

„Telefonický terorismus je v naší zemi velmi rozvinutý, protože máme konfrontaci s Ruskou federací,“ vysvětloval poslanec. Dodal, že samotní Rusové někdy nechávají falešné zprávy o náložích v budovách v Rusku a někdy i Ukrajinci.

Co už nedodal je skutečnost, že pomajdanovské elity neustále vyvolávají dojem, že je Ukrajina ve válečném střetu s Ruskem a bičují vlastní obyvatelstvo hrůzami "ruské agrese", ačkoliv samy rozpoutaly občanskou válku na jihovýchodě země. Telefonní terorismus je tedy přímým plodem a odpovědností i lidí, jako je Geraščenko.


Ruský tisk v této souvislosti připomíná, že v březnu 2018 zveřejnil ukrajinský žertéř Jevgenij Volnoj téměř dvě desítky videí věnovaných požáru v nákupním centru Kemerovo „Zimní višeň“. Zejména se stal autorem lživé zprávy o 300 zabitých při požáru. Tato pověst se rychle rozšířila do sítě a stala se důvodem četných obvinění proti místním úřadům o zamlčování počtu obětí.

Na konci roku 2017 ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon, který stanoví přísnější tresty za telefonický terorismus. Podle nových pravidel se maximální doba odnětí svobody za falešné volání o bombě se zvýšila na 10 let. Před tím byl maximální trest za takový trestný čin až pět let ve vězení.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)