Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina plánuje zablokovat železniční dopravu s Ruskem!

Ukrajina plánuje zablokovat železniční dopravu s Ruskem!

Ukrajinský ministr infrastruktury Volodymyr Omeljan uvedl, že „Ukrajinské železnice" zvažujjí možnost zastavit železniční komunikaci s Ruskem.

Ilustrační foto
14. prosince 2017 - 11:05

Jak uvedl „Obozrevatel", podle úředníka Ukrajina netrpí žádnou škodu v případě ukončení jízd ruských vlaků. Zdá se, že od politických výzev, například Borise Babina, tzv. zástupce ukrajinského prezidenta na Krymu, přechází úředníci k jejich realizaci.

„Otázka železniční komunikace s Ruskou federací se nejprve zvažuje „Ukrajinskými železnicemi". Myslím, že budeme schopni podat zprávu o konečném rozhodnutí v roce 2018. K dispozici jsou dvě součásti doučásti dopravy- nákladní a osobní. V osobní máme jediný ruský vlak, který vede směrem na Kišiněv - Moskva a několik ukrajinských, které přijíýdějí do Moskvy. Po analýze provedené ukrajinskými železnicemi budeme připraveni přijmout vládní rozhodnutí vhodné povahy," uvedl ministr.

Podle něj Ukrajina neutrpí žádné škody v případě ukončení provozu ruských vlaků.


„Možná, že to někdo neví, ale této oblasti, kterou projížděly tranzitní vlaky, nákladní a osobní na jih Ruské federace – ve své době „Ukrajinské železnice“ podepsaly dohodu s ruskými drahami o prakticky bezplatné tranzitním přejezdu,“ řekl Omeljan.

Pomajdanovská vláda v Kyjevě se pokouší nějak pomstít Rusku, které obviňuje z údajné "agrese". Ovšem důsledky přerušení dopravy s Ruskem padnou spíše na samotné Ukrajince.

Letecká komunikace mezi Ruskem a Ukrajinou byla zcela přerušena Kyjevem v říjnu 2015. Osobní vlaky stále jezdí, ale jejich počet se mnohonásobně snížil ve srovnání s dobou, než došlo ke státnímu převratu na Ukrajině. Současně podle ukrajinské státní pohraniční služby v první polovině roku 2017 vzrostl příliv Ukrajinců, kteří vyjeli do Ruska, o více než polovinu a přesáhl 2,6 milionu lidí.

(kou, prvnizpravy.cz, obozrevatel.com, foto: arch.)