Svátek má: Libuše|Amálie

Zprávy

Velikost textu:

Turecký profesor: Turecko by mělo uznat Krym a Rusko Severní Kypr

Turecký profesor: Turecko by mělo uznat Krym a Rusko Severní Kypr

Odborník na mezinárodní vztahy, profesor Dr. Hassan Unal, je přesvědčen, že Turecko by mělo uznat Krym jako ruské území a Rusko na oplátku Severní Kypr.

Profesor Dr. Hasan Unal
12. června 2019 - 09:01

Profesor Dr. Hasan Unal navrhuje jak zajistit mír v regionu a další rozvoj tureckých vztahů s Ruskem. Zdůrazňujíc, že Spojené státy stojí za nepokojem v regionu. Řešení problémů ve Spojených státech ukázalo, že deaktivace má velký význam.

„Kdybych byl prezidentem Erdoğanem, navrhl bych, aby Putin umožnil pro Severní Kypr otevřít v Moskvě zastoupení. Zároveň bych navrhl, aby Rusko zahájilo lety do Turecké republiky a Severního Kypru namísto „Turkish Airlines“, které by zajistilo lety na Krym. V následujícím stadiu by Turecko uznalo Krym jako ruské území a Rusko by oficiálně uznalo tureckou republiku Severního Kypru,“ řekl Unal.


Profesor Unal také dodal, že vytvoření velké námořní základny na Kypru je naléhavou potřebou Turecka.
 
„Ve východním Středomoří se postupně zvyšuje napětí. Turecko nemůže zůstat mimo. Turecko musí za účelem zastrašování vytvořit velkou a účinnou námořní základnu. Bezpečnost této základny musí být zajištěna komplexy S-400. V Sýrii je velká ruská základna. Rusko a Turecko mají společné zájmy. Mohou spolupracovat ve východním Středomoří. Pokud Rusko uzná tureckou republiku Severní Kypr, bude možné uzavřít nové vojenské dohody s Ruskem, “dodal expert.
 
(rp,prvnizpravy.cz,aydinlik,foto:aydinlik)