Svátek má: Gabriel

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Už dnes hlídkuje deset MiGů s hypersonickými raketami "Kinžal"!

Rusko: Už dnes hlídkuje deset MiGů s hypersonickými raketami "Kinžal"!

Deset letadel MiG-31 s hypersonickými raketami „Kinžal“ je již na experimentální bojové hlídce, sdělil náměstek ruského ministra obrany Jurij Borisov.

Ruský Mig-31 s obávaným "Kinžalem"
6. května 2018 - 04:20

„MiG-31 - jejich nosič, je letadlem, které nejlépe hodí k urychlení rakety na požadovanou rychlost v požadované výšce. K potvrzení, že to není nějaká exotika je dnes deset letadel v bojové  pohotovosti a připraveny k použití v závislosti na situaci," řekl Borisov televizi Zvezda.

Podle něj se jedná o jeden ze čtyř vzorů nových zbraní, které sdělil vrchní velitel Vladimir Putin.

„Tyto moderní zbraně: Hypersonická raketa s prodlouženým doletem může ve skutečnosti překonat protiletadlovou a protiraketovou obranu. Je nezachytitelná a předtavuje velmi vážnou bojovou sílu a potenciál,“ poznamenal Borisov.

Rusko otestovalo novou hypersonickou raketu (VIDEO)

Vladimir Putin představil hypersonický raketu „Kinžal“ a další nové systémy ruských zbraní během poselství Federálnímu shromáždění na začátku března.

Raketa může dosáhnout rychlosti Mach deset (desetinásobku rychlosti zvuku) a spolehlivě překonat všechny stávající systémy a protiraketovou obranu, a může dopravit do vzdálenosti dvou tisíc kilometrů jadernou i konvenční hlavici.

Rakety „Kinžal" mohou zasáhnout i letadlové lodě, torpédoborce a křižníky potenciálního nepřítele. V loňském prosinci komplex převzal experimentální bojovou hlídku na ruském Jižním vojenském okruhu.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)