Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Ruské Su-27 zachytily bombardéry amerického letectva

Ruské Su-27 zachytily bombardéry amerického letectva

<< VIDEO >> Ruské stíhačky zachytily strategické bombardéry amerického letectva, které se blížily k hranici Ruska od Černého a Baltského moře.

Su-27
18. června 2019 - 03:20

Incident ohlásilo Národní centrum pro obranné řízení Ruské federace.

„Dne 17. června 2019 posádky ruských stíhaček Su-27 z letectva na palubě ozbrojených sil zachytily strategické bombardéry B-52N amerického letectva, které se blížily ke státní hranici Ruské federace z Černého a Baltského moře,“ potvrdil úředník.

Ruští letci „vysvětlili“ posádkám amerických bombardérů, že není dovoleno žádné porušení hranic Ruska a lety ruských letadel splňují mezinárodní pravidla.Podobný incident se odehrál začátkem března, kdy se ruská stíhačka přiblížila v bezpečné vzdálenosti k vzdušnému objektu, identifikovala jej jako průzkumné letadlo USA RC-135,

„Ruská kontrola vzdušného prostoru nad neutrálními vodami Baltského moře zjistila vzdušný cíl, který se blíží státní hranici Ruska ... Posádka ruského stíhačky se přiblížila v bezpečné vzdálenosti od vzdušného objektu, identifikovala jej jako průzkumné letadlo USA RC-135," uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Koncem ledna bylo hlášeno, že ruská stíhačka Su-27 zachytila  americké průzkumné letadlo P-8A Poseidon.

(rp,rvnizpravy.cz, rt, youtube, foto:arch.)