Svátek má: Libor

Zprávy

Velikost textu:

„Lovem" ve vodách Sýrie dalo Rusko najevo, že neumožní invazi NATO

„Lovem" ve vodách Sýrie dalo Rusko najevo, že neumožní invazi NATO

Během cvičení ve Středomoří válečné lodě ruského námořnictva „praktikovaly lov" na ponorky, napsal Contra Magazin.

Ruská raketová fregata "Admirál Essen"
19. listopadu 2018 - 04:20

Rusko zvyšuje svoji námořní přítomnost ve vodách Sýrie a dává především najevo, zejména Spojeným státům, že Moskva podporuje syrského prezidenta Bašára Asada a „nedovolí invazi NATO", uvedl rakouský portál.

Na pobřeží Sýrie válečné lodě námořnictva Ruské federace „prováděly lov" ponorek, uvedl Contra Magazin. Cvičení ve Středozemním moři se zúčastnily „zabijáci ponorek“ fregaty Admirál Makarov a Admirál Essen, které společně s palubními letadly pracovaly na hledání ponorky neurčeného nepřítele, napsal autor článku.

„Fregaty jsou vyzbrojeny osmi odpalovacími zařízeními raketového systému Kalibr-NK. Tyto střely mohou zasáhnout povrchové, pobřežní a podmořské cíle ve vzdálenosti až 2,6 tisíc km. Lodě jsou také vyzbrojeny protiletadlovými raketovými systémy „Štil-1“, „Palaš a „AK-630M“, univerzálními dělostřeleckými systémy „A-190“ ráže 100 mm, torpédovými odpalovači a raketometem „RBU-6000“. Fregata má přistávací dráhu a hangár pro vrtulník pro boj s ponorkami („Ka-27“ nebo „Ka-31“)," uvedl novinář Contra Magazin.


Cvičení válečných lodí námořnictva Ruské federace u pobřeží Sýrie je především „signálem" Spojeným státům, jejichž jednotky jsou také umístěny v tomto regionu.

„Rusko zvyšuje svou námořní přítomnost ve vodách Sýrie a snaží se proto především ukázat Američanům, že Moskva podporuje legitimní vládu prezidenta Bašára Asada a nedovolí NATO ho napadnout. Bez ruské vojenské přítomnosti v této oblasti by Angloameričané pravděpodobně už dávno zintenzivnili údery proti vládním sílám a posilovali by snahu o změnu režimu, plánovanou mnoho let,“ dodal Contra Magazin.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)