Svátek má: Gabriel

Zprávy

Velikost textu:

Korespondent WP byl překvapen absencí prázdných regálů v Moskvě!

Korespondent WP byl překvapen absencí prázdných regálů v Moskvě!

Moskva „nesplnila" očekávání Stephena Goffa, novináře Washington Postu, který navštívil ruské město během Světového poháru.

Moderní část Moskvy
22. června 2018 - 10:10

Korespondent očekával, že uvidí prázdné regály v obchodech, ale setkal se s moderním evropským městem.

„Šedost a chlad, prázdné regály a ponuré postavy, radost a brilantnost mistrovství světa, zahalené v ruském soumraku," popsal Goff svá očekávání z výletu na turnaj ve fotbale.

Nicméně po příjezdu do ruského hlavního města si uvědomil, že se mýlil. Poté, co zjistil, že se po devíti dnech v zemi nemůže kvalifikovat jako odborník na Rusko, a také soudit další města, kde se konají zápasy, reportér Washington Postu připustil, že Moskva je vhodným místem pro mistrovství světa.

Čtenářům americké publikace, kteří se zajímají o to, co je skutečně v Rusku, Goff sdělil, že Moskva „vypadá jako jakékoliv velké evropské město, i když s některými památníky sovětské éry". Má suši bary a irské hospody, platební systém Apple Pay a po ulicích jezdí evropské a japonské automobily.


Poznamenal, že jsou zde muzea a podniky světové třídy, metro „s nádhernou výzdobou vhodnou pro soukromou sbírku", parky a gruzínskou kuchyni označil za „úžasnou".

„Moskva je jasným srdcem tohoto fotbalového svátku," zdůraznil autor.

Nicméně novinář uvedl některé nedostatky. Mezi nimi vysoké ceny, zejména bydlení, stejně jako dopravní zácpy.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)