Svátek má: Jan

Zprávy

Velikost textu:

Daily Caller: Leninova socha si to má v Seattlu taky odskákat!

Daily Caller: Leninova socha si to má v Seattlu taky odskákat!

Starosta Seattlu Ed Murray žádá zničení památníků nejen vojáků Konfederace, ale i sochy Vladimira Lenina, která stojí v tomto americkém městě, napsal The Daily Caller.

Lenin v Seattku
18. srpna 2017 - 11:04

Ačkoliv mají všechny tyto památníky soukromé vlastníky, starosta se domnívá, že symbolizují nenávist, rasismus a krutost.

„Víte, že na křižovatce v Seattle stojí socha Vladimira Lenina?“ zeptal se čtenářů autor článku v The Daily Caller Jim Treacher. „Je to prostě Seattle." A protože se Seattle nachází ve Spojených státech amerických, tak se většinou lidé klidně dívají na památku jednoho z loserů minulosti. Jaký problém? Je to jen pomník."

Ale nyní, pokračuje autor článku, probíhá v USA vlna paniky, která je doprovázena pokusy o distancovat se všeho s charakteristikou "konfederace". V této souvislosti primátor města Seattle Ed Murray vyzval k odstranění z městských ulic symboly nenávisti, rasismu a krutosti, které ublížily těm, kteří kvůli nim trpěli.

USA poučují celý svět, ale domácí problémy nejsou schopny řešit

"Patří sem i památníky konfederálů a sochy, která chválí zakladatele autoritářského sovětského režimu," řekl starosta. A navzdory skutečnosti, že se nacházejí na soukromém pozemku, podle jeho slov „památník konfederačních vojáků na hřbitově Lake View a sochu Lenina v oblasti Fremontu je třeba odstranit“.

„Nikdy nesmíme zapomenout na naši historii, ale neměli bychom také dělat idoly z těch, kteří spáchali zvěrstva a snažili se nás rozdělit podle toho, kdo jsme a odkud,“ píše se v prohlášení starosty.


Nicméně, komunismus zničil mnohem více lidí než vojska konfederace, souhlasí Treacher. Takže, pokud už bouráte památníky konfederace, musíte i památníky komunistům. „Tu máte, levičáci kognitivní disonanci," dodává Daily Caller uštěpačně s narážkou na požadavky liberálů na odstranění konfederačních památníků.

Sochu Lenina koupil americký soukromník v Československu v roce 1989 za 20 tisíc dolarů, přičemž poukazoval na uměleckou hodnotu bronzové sochy.

(kou, prvnizpravy.cz, dailycaller.com, foto: wikipedia)