Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

Bernie Sanders byl obviněn z toho, že „vykrádá“ Stalina

Bernie Sanders byl obviněn z toho, že „vykrádá“ Stalina

Kandidát na prezidenta USA ve volbách v rove 2020 Bernie Sanders přednášel „Hospodářský zákon práv“ o demokratickém socialismu.

Bernie Sanders
18. června 2019 - 07:20

A jak řekl politolog a rozhlasová moderátor  Mark Levin pro Fox News, Sanders se v podstatě stal plagiátorem Stalinovy sovětské ústavy z roku 1936, takže svůj nápad ukradl.   

Nedá práci nevšimnout si, že Sanders nabízí Spojeným státům společenský skok k životním standardům a právům, která byla v SSSR téměř před 100 lety považována za normu.Bernard „Bernie“ Sanders (* 8. září 1941 New York) je americký politik, nezávislý senátor za stát Vermont,  v roce 2016 neúspěšně kandidoval na prezidenta USA za Demokratickou stranu a nakonec se vzdal kandidatury ve prospěch Hillary Clintonové. 19. února 2019 opět prohlásil, že hodlá kandidovat na prezidenta v roce 2020.

Považuje se za demokratického socialistu a sociálního liberála inspirujícího se skandinávským modelem sociální demokracie, média jej ale škatulkují jako socialistu (v kontextu USA téměř hanlivý termín). Podle Noama Chomského je jeho program velmi podobný plánu New Deal.

(rp,prvnizpravy.cz,rusnext,foto:arch.)