Svátek má: Albert

Sport

Velikost textu:

Hokejisté Pardubic si odvezli z Prahy tři body Sparta - Pardubice 2:4

Hokejisté Pardubic si odvezli z Prahy tři body Sparta - Pardubice 2:4

Branky začaly  v duelu Sparta - Pardubice padal velmi brzo. Už po 189 sekundách hry skóre otevřel Čáslava. Obránce  Pardubic se  trefil přesně pod horní tyčku, ale už  v páté minutě vyrovnal  Kudrna, když  při úniku se trefil  střelou, která letěla  nad Kacetlovu lapačkou.

Len sa mihla, těsně vedle, strela z hole pardubického hokejisty
14. ledna 2018 - 22:05

Pardubický hokej však měl po celou třetinu navrch.  Do první přestávky se trefili ještě také bývalý kapitán Sparty  Rolinek a s Poulíčkem získali pro Dynamo dvougólový náskok.

Domácí hokejsité na začátku třetí třetiny snížili  trefou   Klimka, ale to  ovšem bylo od Pražanů vše. Výhru Pardubic totiž potvdil  v 51. minutě překvapivou střelou na Lacovu vyrážečku Tomášek.

Sparta ke konci sice hrála bez brankáře, ale v té době se nechal vyloučit jeden z hráčů Sparty a rázem bylo po možnosti hrát v číselné přesile v poli bez brakáře.

Jak říkám ...


"Nemůžeme být samozřejmě spokojení. My jsme se na to připravovali, Pardubice hrajou dobře a hrály jednoduše. My jsme je dostali na koně. Hráli jsme už minule doma o šest bodů s Chomutovem a také jsme to nedokázali zvládnout. Pardubice měly v první třetině víc šancí, od druhé třetiny jsme se trošku zvedali. Snaha tam byla, ale to, co jsme si řekli - osobní souboje vyhrávat a jít ještě víc do branky - tam nebylo. Tak jako daly Pardubice gól. Zdá se to jednoduché, ale pro brankáře je to strašně těžké. Naši obránci to tam nečistili," řekl po utkání kouč Sparty     František Výborný.

"Jsem hrozně moc rád, že se nám podařilo navázat na výborný zápas v Hradci Králové. Nepodlehli jsme nějaké přehnané euforii a hráli jsme opravdu týmově. Rozehráli jsme zápas velmi dobře a skoro v celém jeho průběhu jsme vedli. Kluci výborně bránili předbrankový prostor. I když nás třeba Sparta zatlačila, tak bylo důležité, že jsme si drželi pozice. Opět nám pomohl výborně chytající Ondra Kacetl," prohlásil trenér týmu Pardubic    Pavel Marek.  Praha 14. ledna  2018
Extraliga, 40. kolo

Sparta - Pardubice 2:4
Branky a nahrávky: 5. A. Kudrna (Reichenberg, J. Hlinka), 41. Klimek (Pech) - 4. Čáslava (Marosz), 10. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 16. Poulíček (Wishart, T. Svoboda), 51. Tomášek (Wishart, Holland) * Rozhodčí: Lacina, M. Petružálek - Frodl, Komárek * Vyloučení: 1:3 * Bez využití * Diváci: 8761 *  Třetiny: 1:3, 0:0, 1:1
Sparta Praha: J. Laco - T. Pavelka, Z. Michálek, Kalina, Ďaloga, Piskáček, Švrček, Nedomlel - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Klimek - A. Kudrna, J. Hlinka, Reichenberg - Rousek, Černoch, Uher. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.
Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Kaut, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)