Svátek má: Dana

Sport

Velikost textu:

Futsalisté Chrudimi vyhráli poosmé v historii český pohár

Futsalisté Chrudimi vyhráli poosmé v historii český pohár

Na chrudimském zimním stadionu vyvrcholilo třetí prosincovou  sobotu  Finale Four Poháru FAČR ve futsalu 2016. Ve finálovém duelu se střetl SK Interobal Plzeň s domácí Chrudimí. ERA-PACK se po výhře 7:1 tak vrátil po roční odmlce zpátky na trůn.

Hráči vítězného týmu hráli v červených dresech
20.prosinec 2015 - 07:34

Na první branku zápasu se čekalo do páté minuty, kdy se položil do voleje chrudimský Koudelka a trefil se přesně do plzeňské brány. O minutu později zvýšil na 2:0 přesnou ranou přes bránícího hráče Sidnei. V deváté minutě mohl Interobal snížit, ale nařízenou penaltu brankář Ton Kocovi chytil. Další dva góly přidal ERA-PACK v 16. a 17. minutě. Nejprve poslal krásnou bombu pod břevno plzeňské brány Kovács a po něm udělal pěknou kličku gólmanovi Landrgottovi Felipe – 0:4. Plzni se do přestávky přeci jen podařilo snížit, když pěknou akci zakončil z brankoviště Mižár – 1:4.

Krátce po přestávce přidala Chrudim pátou branku, kterou si ale plzeňští hráči dali sami po špatně zahrané malé domů. O minutu později zachytil Kasýk míč rukou na brankové čáře, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Felipe – 1:6. Sedmou branku přidali Chrudimští po pěkné kombinaci na jeden dotek a Kovács zakončil do prázdné brány přihrávku Sidneie.

Petr Kučera: Druhé místo je jako titul

"Výsledek je zasloužený. Do zápasu jsme šli s tím, že nám chybí dva důležití hráči, a navíc jsme hráli po dlouhém a namáhavém semifinále. Neměli jsme sílu Chrudimi vzdorovat, ještě když byl vyloučen Kasýk. Tlak ERA-PACKu jsem chtěl omezit naší power play, což se povedlo, a zastavili jsme příděl branek. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství v poháru. V Čechách nemá konkurenci. Pro nás je druhé místo jako titul," uznal trenér Plzně Petr Kučera, že skóre 7:1 svítilo na světelné tabuli právem

Jak moc ovlivnila zápas neproměněna penalta Koce?

"Bylo to za stavu dva-nula. Šlo by o kontaktní gól, ale stejně by si Chrudim výsledek pohlídala. Navíc hrála v domácím prostředí. Myslím si, že to zápas neovlivnilo."

Chrudim se stala pohárovým šampiónem už poosmé

"Vždy je těžké potvrdit papírovou roli favorita. Všichni máme v hlavách samé vítězství a vítězství. Kluci se toho však zhostili na výbornou,“ chválil sportovní manažer Chrudimi Petr Horák, který byl rád za splnění cíle: "Cíle máme v Chrudimi pořád ty stejné. Účast v UEFA Futsal Cupu, vyhrát pohár a ligu. Dva kroky máme za sebou. Jsem rád, že jsme letošní pohár zvládli celkem bez problémů a komplikací."

Finale Four Poháru FAČR ve futsalu 2016
Chrudim 19. prosinec 2015

SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (1:4)
Branky a nahrávky: 18. Mižár (Šíša) – 5. Koudelka (Slováček), 6. Sidnei (Kovács), 16. Kovács (Max), 17. Felipe (Záruba), 24. vlastní, 25. Felipe (pk), 27. Kovács (Sidnei) * Rozhodčí: Kaštánek, O. Černý * ŽK: Kasýk, Mižár (PLZ) * ČK: 25. Kasýk (PLZ).
Plzeň: Landrgott (30. Prekop) – Štverák, Mižár, Mariánus, Šíša, Koc, Kasýk, Forman, Stejskal, Kučera. Trenér Petr Kučera.
Chrudim: Ton (21. Žďánský) – Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, Sidnei, Kovács, Marcio, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Napsaly ještě jinde  (SportovniListy.cz)
Futsalisté Chrudimi vyhráli poosmé v historii český pohár

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Michal Pavlík)