Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Znouzectnost zahájí třetí ročník Odvázaného léta

Znouzectnost zahájí třetí ročník Odvázaného léta

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pořádá letos již třetím rokem festival kulturních pořadů na terasách Mydlářovského domu nazvaný Bez nití / Odvázané léto na terasách.

K akci
18. června 2019 - 11:30

Cyklus koncertů, divadelních a loutkových představení si klade za cíl obohatit prázdninovou kulturní nabídku v Chrudimi a přitáhnout do muzea nové návštěvníky. Letošní ročník zahájí v pátek 21. června koncert oblíbené plzeňské rockové skupiny Znouzectnost, která se na českých pódiích pohybuje již více než 30 let. Koncert formace vedené kytaristou a zpěvákem Démou začíná na muzejních terasách v 19:30 hodin. Kromě Znouzectnosti se mohou návštěvníci Odvázaného léta těšit na koncert skupiny Krásné Nové Stroje vedené výtvarníkem Stanislavem Divišem.

Dále mohou zavítat například na šansonový večer s herečkou, skladatelkou a zpěvačkou Sylvií Krobovou, která vystoupí ve dvojici s klaunem Jiřím „Bilbo“ Reidingerem v kabaretu nazvaném L´Ombre / Stín. Nevšední zážitek slibují také loutková představení souborů Damúza a Toy Machine, rozpustilé divadlo v podání herečky a performerky Anny Duchoňové vystupující pod pseudonymem Anička a letadýlko nebo scénické čtení a písničky v podání Kristýny Kudrnáčové.


„Kapacita teras je omezena, proto doporučujeme si vstupenky zakoupit v předprodeji v recepci muzea," upozorňuje Břetislav Oliva, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mlk chrudim)