Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Zateplením budov muzea v Chrudimi práce nekončí

Zateplením budov muzea v Chrudimi práce nekončí

Regionální muzeum v Chrudimi na začátku léta dokončilo zateplení a rekonstrukci budovy v Rybičkově ulici a depozitáře na Skřivánku. Tím však práce nekončí. Na vnitřní úpravy a dovybavení budov navýšil kraj rozpočet této instituce nyní o 1,3 milionu korun.

Ilustrační foto
20. září 2018 - 11:30

„Nechtěli jsme, aby naše objekty byly pěkné jen zvenku. Potřebují vymalovat interiéry a doplnit například zabezpečení, požární čidla, žaluzie a další vybavení. V Rybičkově ulici budeme muset revidovat topení. A velké náklady si vyžádá i hlavní budova muzea, která patří městu Chrudim,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu.

Hlavním problémem historické budovy muzea v Chrudimi je havarijní stav fasády. Zatím kraj připravuje z bezpečnostních důvodů podchozí konstrukci, která ochrání návštěvníky do doby, než bude fasáda opravena.


„Investujeme také 600 tisíc korun do opravy schodiště ve vstupních prostorách této budovy a do dlažby v prvním patře. Tato místa jsou vstupní branou do našich expozic a nutně potřebovala rekonstrukci,“ dodal Roman Línek.

Pardubickenovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.pk)