Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Zaměstnanci Foxconnu jezdili v červnu do práce na kole

Zaměstnanci Foxconnu jezdili v červnu do práce na kole

Uplynul více než měsíc, kdy Pardubicemi a Kutnou Horou projely pelotony v barvách společnosti Foxconn a odstartovaly měsíc zdravého dojíždění do práce na kole.

Zahajovací jízdy měly velkou účast
6. července 2018 - 11:30

V rámci projektu FOXkonej dobro na kole najezdili zaměstnanci Foxconnu přes 7 tisíc kilometrů a ušetřili přes 833 kg škodlivých emisí. S kampaní byla spojena i soutěž pro zaměstnance o věcné ceny, která zná po sečtení kilometrů své vítěze. Ten nejvytrvalejší najezdil při cestách do práce 1192 km. Pardubickenovinky.cz o tom informoval mluvčí firmy Foxconn Stanislav Radocha.

Koncem května vyhlásil Foxconn kampaň FOXkonej dobro na kole. Zahajovací jízdy měly hojnou účast, celý měsíc v sedle však vydrželi pouze ti nejodhodlanější zaměstnanci. V Pardubicích i Kutné Hoře našlapali dohromady přes 7056 km. Nezanedbatelný podíl na tom má pardubický vítěz Petr Vítek, který na svých každodenních cestách mezi Pardubicemi a Hradcem Králové najezdil úctyhodných 1192 km, tedy v průměru 56 km denně. Spolu s Karlem Heřmánkem, vítězem z Kutné Hory, který najezdil 390 km, si tak vysloužili hlavní cenu v podobě 3000 Kč do benefitního programu.


„Jsme rádi, že k tomuto projektu někteří zaměstnanci přistoupili tak zodpovědně, šli příkladem ostatním, a pomohli nám alespoň trochu ulehčit životnímu prostředí. Právě oni ztělesňují hodnoty, kterých si ve Foxconnu vážíme. Za to jim patří náš velký dík,“ řekla Radmila Čukatová, organizátorka projektu FOXkonej dobro na kole.

Jedním z cílů kampaně bylo poukázat na to, jak může člověk dojížděním do práce na kole přispět k zlepšení životního prostředí a také ulehčit dopravě v přeplněných městských ulicích. Tím, že zaměstnanci Foxconnu nejezdili do práce autem, ušetřili přes 833 kg škodlivých emisí CO2 (podle průměrných emisí nových automobilů za minulý rok).

Kampaň FOXkonej dobro na kole měla i charitativní podtext. Za každého zaměstnance, který se 23. května zúčastnil zahajovací jízdy, přispěl Foxconn 100 korun na dobrou věc. Pardubičtí se skládali na nový taneční vozík pro Míšu Procházkovou a na brzdy vozíku pro Martina Vinklera z pardubické školy Svítání, kutnohorští zase na tělocvičnu pro Centrum Maják místní oblastní charity.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto:Foxconn)