Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Zakarpatští hasiči mají díky kraji nová čerpadla a hadice

Zakarpatští hasiči mají díky kraji nová čerpadla a hadice

S cílem prohloubit vzájemnou spolupráci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému vyrazila delegace Pardubického kraje vedená hejtmanem Martinem Netolickým do Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Dar
28. listopadu 2019 - 11:30

Společně s ním se cesty účastní také krajský policejní ředitel Jan Ptáček, krajský ředitel profesionálních hasičů Aleš Černohorský, ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar a krajský starosta dobrovolných hasičů Josef Bidmon.


„Spolupráce našeho kraje se Zakarpatím má dnes již několikaletou tradici a kromě příspěvků na opravy škol a zdravotnických zařízení se snažíme pomáhat i v rámci složek IZS. Nejprve jsme zahájili pomoc mezi našimi dobrovolnými a zakarpatskými profesionálními hasiči. V letošním roce se nám takto podařilo předat celkem 1200 metrů hasičských hadic a pět čerpadel, což je technika, kterou i v rámci našich dobrovolných jednotek považujeme za samozřejmou, avšak na Zakarpatí se jí nedostává,“ uvedl hejtman Martin Netolický a pokračoval: „Konkrétní pomoc se nám podařilo zrealizovat také prostřednictvím našich krajských záchranářů, kdy jsme předali dva vyřazované sanitní vozy nejprve do nemocnice na Koločavě a letos také do Perečína, který je partnerským městem Svitav,“ řekl hejtman.Ten také stojí za iniciativou propojení profesionálních hasičů a krajského ředitelství policie. „Jedná se především o možnost účastnit se nejen celé řady školení a výcviků, ale také o konkrétní výměnu odborníků z jednotlivých oblastí. Například zakarpatští hasiči se opakovaně účastní našich taktických cvičení či mají možnost procvičit své dovednosti v simulátoru požáru Fire Dragon,“ řekl hejtman.

Augustiniánský klášter v Roudnici měl být jenom pro české kanovníky

Pardubickénovinky.cz informoval  Tomáš Drechsler za Pardubický kraj.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)