Svátek má: Richard

Regiony

Velikost textu:

Žáci gymnázia a letecké střední školy pracují v nových laboratořích

Žáci gymnázia a letecké střední školy pracují v nových laboratořích

Studium přírodních věd má v Pardubickém kraji dlouhodobou podporu. Ve čtvrtek byly za účasti radního pro školství Bohumila Bernáška slavnostně otevřeny opravené učebny fyziky a chemie na Gymnáziu a Letecké střední odborné škole Moravská Třebová.

Slavnostní otevření
20. ledna 2020 - 11:30

„Pardubický kraj v posledních třech letech investoval významné částky do vybavení laboratoří a odborných učeben prakticky na všech krajských gymnáziích. Nejinak je tomu v Moravské Třebové, kde byla dokončena rekonstrukce dvou odborných učeben za přibližně 1,2 milionu korun. Došlo k výměně nábytku, podlahových krytin a bylo doplněno vybavení nutné pro práci s chemikáliemi a k fyzikálním pokusům,“ sdělil Bohumil Bernášek.

V letošním roce čeká moravskotřebovské gymnázium další investice. V letních měsících se řemeslníci vrátí do prostor, které slouží studentům leteckého technického lycea.


„Chystáme modernizaci počítačové učebny. Jedná se o novou klimatizaci, dále bude opravena podlaha a zakoupen moderní nábytek. Inovovány budou také počítače a softwarové vybavení. Počítáme s náklady převyšujícími 1 milion Kč,“ řekl Bohumil Bernášek.

Kraj začíná připravovat návrat Pernštejnů na pardubický zámek

V průběhu prázdnin bude ve škole také rekonstruováno sociální zařízení za další 1 milion korun.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)