Svátek má: Markéta

Regiony

Velikost textu:

Záchranáři budou lépe připraveni na krizové situace

Záchranáři budou lépe připraveni na krizové situace

V rámci dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR uspěl kraj s žádostí o poskytnutí dotace na financování dvou výukových modelů pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje.

Ilustrační foto
17. června 2019 - 11:30

Náklady na pořízení ve výši téměř 520 tisíc korun budou plně uhrazeny z dotace. Ministerstvo zdravotnictví poskytne finance z dotačního programu Podpora rozvoje a obnovy materiálně technického vybavení pro řešení krizových situací.

„Cílem projektu je pořízení resuscitačního modelu s EKG rytmy a možností defibrilace a výukového modelu pro vedení porodu. Chceme tím pro naše záchranáře vytvořit podmínky pro úspěšnou přípravu v oblasti řešení mimořádných a krizových situací,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Ten také přiblížil přednosti výukových modelů. „Pořízené simulátory umožňují provádět nácvik odborných dovedností po celou dobu krizové situace, počínaje ošetřením pacienta v kterémkoliv místě až po ošetření během přepravy,“ řekl radní Ladislav Valtr.Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje rozšiřuje systém vzdělávání výjezdových skupin s rozdělením na oblasti východ a západ kraje. Po nákupu výukových modelů dovybaví druhou skupinu lektorů a bude jich mít celkem devět.

Pardubickenovinky.cz informoval Tomáš Drechsler za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch)