Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Z Dolní Lipky do Hanušovic by mohly v létě vlaky jezdit každý den

Z Dolní Lipky do Hanušovic by mohly v létě vlaky jezdit každý den

Region Králicka i blízkost Jeseníků směrem k Hanušovicím jsou pro turisty lákadlem. Z Dolní Lipky do Hanušovic by mohly vlaky jezdit během letních prázdnin každý den.

Ilustrační foto
25. července 2021 - 11:30

Region Králicka i blízkost Jeseníků směrem k Hanušovicím jsou pro turisty lákadlem. V současné době turisté během letních prázdnin naplní ze 70 až 80 procent kapacitu všech vlaků, které vedou z Dolní Lipky do Hanušovic. Vlakem se sem dopraví ale pouze o víkendu, což by se možná už od příštího roku mohlo změnit.

„Spoje bychom přidávali především z důvodu zvýšeného zájmu turistů během letního období. Trasa z Dolní Lipky do Hanušovic skýtá krásné přírodní scenérie a z hlediska turistického ruchu má potenciál, kterého by byla škoda nevyužít,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Od příštího roku by se tak během léta mohli nejen turisté z Dolní Lipky do Hanušovic dopravit každý den.


„Pokud se podaří dojednat spolupráci s Olomouckým krajem, kam Hanušovice spadají, nebrání nic tomu, aby se vlaky vydaly na trať. Pokud uspějeme, ve všední dny by tu mohly jezdit další tři páry vlaků, o víkendech pak čtyři,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Pardubickému kraji náleží na trase deset kilometrů, dalších dvanáct kilometrů má kraj Olomoucký.

Pardubickénovinky.cz informovala Bc. Denisa Píšová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)