Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Vladimír Martinec jde do útoku, teď útočí na Senát

Vladimír Martinec jde do útoku, teď útočí na Senát

Hokejová legenda Vladimír Martinec bude kandidovat do Senátu. Na podpoře jeho kandidatury ve volebním obvodu 44, Chrudimsko a Havlíčkobrodsko, se dohodli SNK – Evropští demokraté se stranou Soukromníků.

Vladimír Martinec
16. května 2018 - 11:30

„V Senátu se chci zaměřit například na financování sportu “ ,říká Martinec.

Vladimír Martinec se narodil v roce 1949 a známý je především jako hokejový hráč, trenér a olympionik. Čtyřikrát zvítězil v anketě Zlatá hokejka, v národním týmu odehrál celkem 292 utkání. Hned třikrát byl mistrem světa, čtyřikrát mistrem Evropy. Martinec coby útočník pravého křídla reprezentace získal i stříbrnou medaili na zimních olympijských hrách v Innsbrucku v roce 1976. Jako asistent trenéra byl i při legendární výhře českých hokejistů v Naganu v roce 1998 a zisku tří titulů mistrů světa v letech 1999 až 2001. V roce 2008 byl uveden do síně slávy českého hokeje. Své místo má dokonce i v síni slávy Mezinárodní federace ledního hokeje.

V posledních letech se Vladimír Martinec angažuje i v politice. Působí jako radní městského obvodu Pardubice I. a zastupitel města Pardubice. K rozhodnutí kandidovat do Senátu jej přiměla nejasná situace ve financování sportu v posledních letech, kde by chtěl pomoci.

Pardubický kraj oceňoval nejzdařilejší silniční stavby

„Není možné, aby nebyl dostatek peněz na zajištění kvalitních trenérů pro výchovu talentované mládeže, sportoviště se rozpadala a nikdo do nich neinvestoval,“ říká Martinec.

„Je potřeba vytvořit jasná, férová pravidla pro financování sportu. Není možné měnit dlouhodobé strategie státu podle toho, kdo aktuálně sedí na ministerstvu. Musíme vytvořit jasný legislativní rámec veřejné podpory. Včetně pravidel pro zapojení podniků a individuálních dárců. Ve spoustě případů by stačilo zapojit selský rozum.“ dodává Vladimír Martinec.

Pardubickénovinky.cz informoval René Živný, radní Pardubického kraje pro sport, cestovní ruch a IT.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)