Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Veselé oblečení zdravotníků pomáhá dětským pacientům

Veselé oblečení zdravotníků pomáhá dětským pacientům

Zmírnit strach z vyšetření a alespoň na chvíli vykouzlit úsměv na tváři. To je hlavním cílem veselého oblečení pro dětské lékaře, sestry a personál ve zdravotnických zařízeních.

Veselé motivy na oblečení zdravotníků zlepší dětem náladu
16. listopadu 2019 - 11:30

Letos byly v rámci benefiční akce společnosti Hedva zástěrkami a halenkami obdarovány Dětské centrum Veská, Dětské centrum Svitavy a Hamzova léčebna Luže – Košumberk, kde tento dar přímo na dětském pavilonu M předal radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

 I veřejné zakázky mohou být sociálně odpovědné


Autorkou veselého oblečení je módní návrhářka Marie Zelená, která také všechny obrázky kreslí. Nápad vzešel od Pavla Šlampy, přednosty Kliniky radiační onkologie Masarykova onkologického ústavu v Brně. Základní materiál na zástěrky vyrábí společnost Hedva z Moravské Třebové.

„Velmi oceňuji nápad týmu profesora Šlampy, originální návrhy paní Marie Zelené i podporu ze strany společnosti Hedva. Díky pozitivní zpětné vazbě z jiných dětských či onkologických oddělení věřím ve význam tohoto veselejšího oblečení zdravotnického personálu pro malé pacienty, kteří díky tomu na zdravotníky pohlížejí s důvěrou rychleji a pomáhá jim to odbourávat zbytečný strach z vyšetření a nemocničního prostředí. Tím pak takové oblečení, stejně jako i celkově přívětivé prostředí, svým způsobem dětem pomáhá,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Hlavním posláním veselého oblečení, které si lékařský personál obléká na klasické nemocniční oblečení, je odvádět pozornost dětí od vyšetření nebo jim zpříjemnit pobyt v nemocnici. Obrázky tvoří jednoduché příběhy, o kterých můžou s dětmi mluvit. Tím jim dodají důvěru a jsou pro ně kamarády. Oblečení nosí i učitelky v mateřských školách či personál v diakoniích.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Pardubického kraje Tomáš Drechsler.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)