Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Ve Výprachticích se daří vědě a technice

Ve Výprachticích se daří vědě a technice

Předávání nových učebních pomůcek a laboratorních přístrojů, které byly pořízeny z krajského příspěvku, se konalo na ZŠ Jindřicha Pravečka ve Výprachticích.

ZŠ Jindřicha Pravečka ve Výprachticích
30. září 2020 - 11:30

S vedením školy se při této příležitosti sešli radní pro školství Bohumil Bernášek, starosta obce Luděk Skalický, ředitel firmy Bühler Jiří Appeltauer a zástupci Dobrovolného svazku Mikroregion Severo-Lanškrounsko.  

„Pardubický kraj podporuje technické a přírodovědné vzdělávání. Jsem velmi rád, že se ZŠ ve Výprachticích v tomto směru mimořádně daří. Žáci  výborně reprezentují školu a obec na akcích pořádaných krajem jako jsou AMAVET či TECHNOHRÁTKY. Získávají reálnou představu o svém dalším profesním uplatnění a přicházejí dobře připraveni na naše střední školy. Moje uznání za dobrou práci patří ředitelce školy paní Prokopové, jejímu zástupci panu Formánkovi i celému pedagogickému sboru,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.Ve výprachtické škole bylo v poslední době uvedeno do provozu několik nově vybavených učeben. „Jedná se o učebnu ICT (informační a komunikační technologie), jazykovou a přírodovědnou učebnu a laboratoř. Dále jsme vybudovali školní kuchyňku a keramickou dílnu pro neformální vzdělávání,“ sdělila ředitelka školy Romana Prokopová.  

Střední škola chovu koní a jezdectví otevřela demonstrační učebnu

Vybavení a stavební úpravy, jejichž součástí byla i realizace bezbariérovosti školy, stály necelých 5 milionů korun. S vypracováním projektů pomáhal škole  Dobrovolný svazek Mikroregion Severo-Lanškrounsko.  Financování bylo zajištěno z evropských fondů a z prostředků zřizovatele školy, kterým je obec Výprachtice.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)