Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

V Rybníku pokračují práce na protipovodňových opatřeních

V Rybníku pokračují práce na protipovodňových opatřeních

Pardubický kraj bude s Povodím Labe jednat o opravě poničených komunikací.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje
21. září 2020 - 11:30

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek dopoledne obec Rybník nedaleko České Třebové. Se starostou Alešem Procházkou hovořil především o velké státní investici do protipovodňových opatřeních na řece Třebovce. Úprava toku a výstavba ochranných prvků je prováděna v úseku Třebovice – Česká Třebová. Jedná se o poslední část celého rozsáhlého systému protipovodňových opatření. Po dokončení stavby bude kraj po Povodí Labe žádat úpravu silnic, které ničí těžká nákladní doprava.

„Investice do koryta Třebovky začaly před 20 lety. Po povodni v roce 1997 začalo vyhodnocování kapacity koryta a následně od roku 2000 první etapy. Nejdříve byly vybudovány čtyři poldry na Třebovce a Dětřichovském potoce. Dalším opatřením byla rekonstrukce hráze rybníka Hvězda, poté byly provedeny úpravy toku Třebovky v úseku Dlouhá Třebová – Hylváty a v obci Opatov. Investorem této poslední etapy za více než 440 milionů korun je Povodí Labe,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Hejtman Martin Netolický se starostou Alešem Procházkou hovořil také o stavu krajských silnic, které jsou v průběhu stavby ničené nákladní dopravou. „Povodí Labe při zahájení stavby přislíbilo, že prokazatelné poškození silnice upraví. Po dokončení stavby, které je plánováno na letní měsíce příštího roku, budeme o opravách jednat,“ řekl hejtman Netolický.Obec Rybník leží u nedaleko České Třebové v údolí řeky Třebovky. V obci žije v současnosti trvale přes 830 obyvatel. Do budoucna se plánuje výstavba rodinných domů, bytovek a řadových domů v oblasti Podhorka. V katastru obce se nachází velké množství zahrádek, soustředěných zejména do dvou kolonií, k níž patří i velká chatová oblast Srnov. V obci je celkem 77 rekreačních chat a 37 zahrádek. Obcí prochází značené turistické trasy, je zde i smyslově naučná stezka.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)