Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

V Pardubicích bude opraven most Zeleňák

V Pardubicích bude opraven most Zeleňák

Jeden z mostů nacházejících se na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák, takzvaný  Zeleňák, čekají do konce roku úpravy.

Zeleňák
11. října 2020 - 11:30

Dřevěná mostovka bude vyměněna s tím, že práce by měly být hotovy do konce listopadu a vyjít by měly přibližně na 7,3 milionu korun včetně DPH.

Služby města Pardubic, které mají pro město opravu mostu zajistit, hledají v současné době zhotovitele prací, výsledky výběrového řízení by přitom měly být známy do konce října. Most, který čeká nejen výměna mostovky, ale také ošetření ocelové konstrukce, je pro veřejnost nyní uzavřen. Jakmile bude jeho oprava dokončena, zpřístupněn bude pro pěší a cyklisty s výjimkou vozidel údržby.Město postupně pracuje na celkové obnově tohoto území, které od Ministerstva obrany získalo formou bezúplatného převodu již v květnu roku 2019. Od června letošního roku se jeho pravidelnými návštěvníky stali členové týmu Českého svazu ochránců přírody, kteří zde započali s kosením luk s cílem zvýšit druhovou pestrost neboli biodiverzitu území. V některých částech byl navíc naplánován pojezd pásovou technikou, který se již osvědčil na podobných lokalitách bývalých vojenských prostorů. O dalších změnách v areálu rozhodne územní studie, na které město spolupracuje s Iniciativou Přírodní park Červeňák a která by měla jasně stanovit, jaké bude využití této lokality či jaké úpravy budou v území provedeny.

Pardubickénovinky.cz informovala Iveta Koubková, tisková mluvčí,Magistrát města Pardubic.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pardubice.eu)