Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

V létě řiďte bezpečně, tak, abyste nikomu nechyběli!

V létě řiďte bezpečně, tak, abyste nikomu nechyběli!

I letos chce Pardubický kraj přispět ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, a proto opět na začátku prázdnin zahájil kampaň Bezpečné léto s podtitulem Řiďte tak, aby nikdo nikomu nechyběl.

Ilustrační foto
8.červenec 2017 - 11:30
Cílem kampaně je upozornit řidiče na rizika a podnítit v nich ohleduplnou a bezpečnou jízdu.

„Tuto akci opakujeme už několikátý rok. Důvodem je neutěšená dopravní situace v našem kraji na zcela nevyhovujících silnicích z hlediska kapacity. Proto chce Pardubický kraj upozornit na to, že řidiči se mají chovat ohleduplně a slušně, zvláště na páteřních komunikacích a přehledných úsecích, kde paradoxně dochází k největšímu počtu a k nejzávažnějším dopravním nehodám,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Není to pouze silnice 1/35, ale i silnice 1/43 ze Svitav na Brno a další komunikace. A protože uplynulé kampaně považujeme za úspěšné, rozhodli jsme se i letos pokračovat s hlavním mottem Řiďte tak, aby nikdo nikomu nechyběl,“ dodal Martin Netolický.

Kraj se snaží zlepšovat situaci na svých silnicích nejen s pomocí billboardů a emotivních rádiových spotů. Nechal také například na 600 kilometrech silnic II. a III. tříd nově namalovat vodorovné značení, které je klíčovým prvkem bezpečnosti silniční dopravy. Zajistil také instalaci vodorovného dopravního značení pro bezpečný odstup a i nadále prověřuje možnost vybudování střídavých třípruhů na silnici I/35.


Kromě vodorovného i svislého značení připravuje kraj například instalaci bezpečnostních prvků a dopravního značení v obci Dolní Morava, která je stále navštěvovanějším turistickým místem. V letošním roce je v plánu také projekt, který bude monitorovat padání kamení na vozovku, nejdříve v oblasti skalního masivu v Brandýse nad Orlicí, později případně na dalších místech v kraji.

Pardubickenovinky.cz informovala Bc. Karolína Frýdová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.pčr)