Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

V areálu bývalé Vitky v Brněnci by mohlo začít vznikat muzeum

V areálu bývalé Vitky v Brněnci by mohlo začít vznikat muzeum

Na jednání se starostou Brněnce Blahoslavem Kašparem a vlastníkem bývalého areálu textilky Vitka Danielem Löw-Beerem dorazil ve čtvrtek v uplynulém týdnu odpoledne hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Hejtman se starostou Kašparem
18. ledna 2023 - 11:30

Hlavním tématem jednání byla prezentace aktuálního plánu rozvoje celé lokality bývalé textilní továrny, která do druhé světové války rodině Löw-Beer patřila a následně byla spojena se jménem Oskara Schindlera.

„Rozvoj celé lokality bývalé textilní továrny Vitka monitorujeme a řešíme již několik let. V minulosti jsme právě na tomto areálu iniciovali dotační titul státu na odstranění starých ekologických zátěží, což byl nezbytný předpoklad pro další rozvoj lokality. Nyní Daniel Löw-Beer, který je nyní majitelem celého areálu, připravil projekt, který kromě muzejní expozice obsahuje také kulturní centrum, co-workingové aktivity, drobnou textilní výrobu, ale také bytovou výstavbu s celou řadou návazných služeb zaměřených na starší populaci. Cílem vlastníka je, aby muzeum bylo otevřeno v roce 2025,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že nadace vlastnící celý areál je v úzkém kontaktu také s Jihomoravským krajem a městem Brnem z hlediska návaznosti na vilu Tugendhat, jelikož manželka Fritze Tugendhata Greta byla jedinou dcerou významného brněnského textilního průmyslníka Alfreda Löw-Beera.

Léčebnému ústavu v Jevíčku by mohl pomoci Národní plán obnovy

Hejtman se starostou Kašparem hovořil také o dotačních programech Pardubického kraje či o připravovaných oslavách obce nebo rozvojových aktivitách.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr.Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%