Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Ústí nad Orlicí: Ocenění města byla předána

Ústí nad Orlicí: Ocenění města byla předána

Druhý říjnový čtvrtek se v Roškotově divadle uskutečnil Slavnostní večer spojený s udílením Cen města Ústí nad Orlicí.

Z průběhu akce
13. října 2019 - 11:30

Cena města Ústí nad Orlicí v roce 2019 byla udělena MgA. Pavlu Hůlovi za dlouhodobý přínos a odbornou spolupráci při Kocianově houslové soutěži, za propagaci jména Mistra Jaroslava Kociana doma i ve světě.

Ocenění Počin roku za rok 2018 bylo v roce 2019 uděleno Mgr. Karlu Škarkovi za sepsání knihy „HESLO ČECHOSLOVÁK“, kterou napsal na základě válečného deníku svého otce plk. Karla Škarky. Dále Petře Novákové a Denise Váňové za vynikající reprezentaci školy (SŠUP Ústí nad Orlicí) i města a pozitivní přínos k propagaci uměleckého vzdělávání v Ústí nad Orlicí.


Cena starosty města v roce 2019 byla udělena spolku Malá scéna nejen za obětavou činnost a organizační schopnosti, ale zejména za deset sezon, během kterých bylo město Ústí nad Orlicí obohaceno ve filmové, divadelní, výtvarné, hudební, vzdělávací, poznávací a společenské oblasti.

Čestné občanství města Ústí nad Orlicí bylo v roce 2019 uděleno plk. Karlu Škarkovi, in memoriam, vojáku vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, italskému partyzánu a příslušníku Československé obrněné brigády v Anglii za odbojovou protiněmeckou činnost během 2. světové války.

Radimu Nováčkovi, in memoriam, rodáku z Ústí nad Orlicí, jenž působil jako významný český mineralog, vysokoškolský pedagog a jenž jako účastník protiněmeckého odboje byl popraven v koncentračním táboře Mauthausen.

O hudební program v rámci slavnostního večera se postarala dixielandová kapela Black Buřiňos a večerem provázel Martin Lamplot.

Závěrečné společenské setkání se uskutečnilo, letos poprvé, ve zrekonstruovaném divadelním klubu v suterénu Roškotova divadla.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Ústí nad Orlicí.

(vm,Pardubickenovinky.cz,foto:Město Ústí nad Orlicí)