Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Turistická informační centra o podporu ani letos nepřijdou

Turistická informační centra o podporu ani letos nepřijdou

Rada Pardubického kraje schválila návrh poskytnutí dotací pro turistická informační centra na rok 2020.

Ilustrační foto
12. srpna 2020 - 11:30

„Podporovat činnost a provoz turistických informačních center je v současné době velmi důležité nejen pro rozvoj kvality jimi poskytovaných služeb, ale i pro podporu cestovního ruchu v regionu obecně,“ řekl René Živný, radní Pardubického kraje zodpovědný za oblast cestovního ruchu, sportu, volnočasových aktivit a informatiky.

„Naši „íčkaři“ jsou v přímém kontaktu s návštěvníky a turisty. Mohou je tak svým přístupem nasměrovat do zajímavých a turisticky atraktivních míst u nás v kraji a také je mohou motivovat k dalším návštěvám. Jsem rád, že i v době, kdy se kvůli koronavirové krizi musely dotační programy rušit, jsme mohli podporu informačním centrům zachovat a uvolnit pro ně 1,6 milionu korun,“ dodal radní.

Informační centra se výraznou měrou podílejí na udržování aktuální databanky informací na krajském turistickém portálu www.vychodnicechy.info a na kongresovém portálu www.eastbohemiaconvention.cz. Právě kvalita této činnosti zásadně ovlivňuje výši poskytnuté dotace. Dalším kritériem pro poskytnutí dotace je rozsah provozní doby, členství v profesním sdružení A.T.I.C. ČR a certifikace tímto sdružením. Kraj podporuje činnost a provoz TIC již od roku 2008. V letošním roce podalo žádost 31 žadatelů/TIC.„Na září připravujeme další vzdělávací seminář pro pracovníky informačních center Pardubického a Královéhradeckého kraje, tentokrát v Kladrubech nad Labem,“ informoval radní.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)