Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Tradiční Ústecká 21 se pojede znovu s finanční podporou kraje

Tradiční Ústecká 21 se pojede znovu s finanční podporou kraje

Další ročník závodů do vrchu Ústecká 21 se blíží. Koncem května se v okolí Ústí nad Orlicí budou prohánět silné závodní speciály.

Ilustrační foto
10.duben 2017 - 11:30

Stejně jako v loňském roce, kdy se závod konal poprvé po čtyřleté pauze, získá také finanční příspěvek Pardubického kraje a záštitu hejtmana Martina Netolického.

„Ukazuje se, že má Ústecká 21 i po menší pauze své příznivce, protože se vždy jednalo o velmi prestižní závod. Například v loňském roce se ho v obnovené premiéře zúčastnilo na 130 závodníků, a proto věřím, že i letošní ročník bude úspěšný. Z rozpočtu kraje plánujeme jako podporu akci uvolnit částku 70 tisíc korun,“ uvedl po setkání s organizátory závodu hejtman Martin Netolický, který kromě finanční podpory převzal nad nedělní částí programu osobní záštitu.


"V letošním roce se závod pojede jako Mistrovství FIA Zóny střední Evropy historický automobilů, Mistrovství České republiky soudobých automobilů a Mistrovství České republiky historických automobilů a Česká Trofej," uvedl pro Pardubickenovinky.cz Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)