Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

TECHNOhrátky jsou už pátým rokem úspěšnou inspirací řemesly

TECHNOhrátky jsou už pátým rokem úspěšnou inspirací řemesly

Do podzimní části letošního, 5. ročníku vstoupily TECHNOhrátky ve středu 13. září ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice.

Ilustrační foto
17. září 2017 - 11:30

Nabídka atraktivních „oborů budoucnosti“ přilákala do největší střední školy v regionu více než 130 žáků z devíti základních škol. Do projektu, který úspěšně motivuje školáky k volbě technických a odborných profesí, se tak zapojilo už téměř 7 700 zájemců o obory z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, geodézie, gastronomie, služeb, zahradnictví a zemědělství.

„Potřebujeme mít zodpovědné vzdělávání, aby absolventi škol nacházeli kvalitní uplatnění a nezůstávali na Úřadu práce. Právě TECHNOhrátky považuji za pozitivní příklad Pardubického kraje v podpoře technického a odborného vzdělávání. Tento projekt je pro děti důležitý, neboť jen málokteré z nich ví, co vlastně dělají jeho rodiče. Chtěli bychom tuto aktivitu prezentovat také v rámci České národni koalice pro digitální pracovní místa a inspirovat i ostatní kraje,“ uvádí náměstek ministerstva školství Jaroslav Fidrmuc.


„Tímto projektem Pardubický kraj už pátým rokem oslovuje zájemce z řad žáků základních škol o technické a odborné vzdělávání. Mnohým z nich už také pomohl vybrat jejich ´obor´. Pardubický kraj je navíc spjatý s průmyslovou výrobou a potřebuje novou kvalifikovanou pracovní sílu. TECHNOhrátky umožňují školákům široký záběr pohledu na současné profese a jsou nepochybně přínosem v rozvoji pracovního trhu v našem regionu,“ připomíná Roman Línek, I. náměstek hejtmana Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)