Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

TECHNOhrátky čeká v Poličce náročná zatěžkávací zkouška

TECHNOhrátky čeká v Poličce náročná zatěžkávací zkouška

TECHNOhrátky podstoupí při comebacku v Poličce zatěžkávací zkoušku – čeká je tam rekordní účast základních škol i žáků!

TECHNOhrátky
26.březen 2016 - 07:30

Hned po Velikonocích čeká TECHNOhrátky opravdu náročná zatěžkávací zkouška. Po dvou letech se opět vracejí do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička a vše nasvědčuje tomu, že to bude skutečně famózní comeback ve znamení hned několika rekordů. Akce se totiž ve středu 30. března zúčastní deset základních škol, zhruba 170 až 180 žáků a kvůli tomuto vysokému počtu bude v akci vůbec poprvé  nikoliv obvyklých šest, ale dokonce osm speciálních pracovišť!

Dosavadní účastnický rekord ve čtyřleté historii TECHNOhrátek připadl zastavení v SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi v loňském roce. Tehdy tam dorazilo 143 školáků z devíti základních škol. Zdá se však, že poličská statistika bude výrazně vyšší.

„Všechny tyto změny vyvolal obrovský zájem základních škol o účast v Poličce. Opět se ukázalo, že gastronomické obory žáky táhnou a těší se u nich velké oblibě. Už třetí den jsme museli zastavit přihlášky, neboť jsme jich zaregistrovali dvacet a obvyklý počet sedmi škol, které se akce účastní, byl překročen hned třikrát. Dlouho jsme situaci řešili, ale protože jsme chtěli vyhovět maximálnímu počtu zájemců, dohodli jsme se tentokrát s vedením SOŠ a SOU Polička na mimořádných opatřeních,“ vysvětluje Vladimír Zemánek, manažer TECHNOhrátek.


Do Poličky se chystají žáci 7. a 8. tříd z desítky základních škol svitavského regionu: ZŠ Brněnec; ZŠ Bystré; ZŠ Jaroměřice; ZŠ Čs. armády, Moravská Třebová; Masarykova ZŠ Polička; ZŠ Pomezí; ZŠ Radiměř; ZŠ Felberova, Svitavy; ZŠ Riegrova, Svitavy; ZŠ a MŠ Telecí. Podle přihlášek jich je zatím 181, ale konečný počet zpravidla poněkud sníží nemoci. Jisté je, že svou premiéru v rámci TECHNOhrátek zažijí školáci ze ZŠ Jaroměřice, která se tak stane celkově 88. základní školou zapojenou do tohoto projektu.

„Rekordy máme rádi, navíc takový zájem nás mimořádně těší a bereme ho jako důkaz, že naše škola poskytuje opravdu kvalitní vzdělání i kvalifikaci. Nejraději bychom k nám samozřejmě pozvali žáky ze všech přihlášených škol, ale to už bychom se do areálu asi nevešli. I tak bude organizace náročná, ale věřím, že náš zkušený tým všechno zvládne,“ říká Boris Preissler, ředitel SOŠ a SOU Polička.

Pro účastníky je připraveno osm pracovišť, na kterých se budou seznamovat se sedmi maturitními a učebními obory z výukové nabídky střední školy – gastronomie, hotelnictví, cukrář, číšník, kuchař, pekař a řezník-uzenář. Čekají je zde velice zajímavé aktivity a na závěr každého stanoviště i soutěžní úkol.

„Myslím, že si žáci několikahodinový pobyt ve voňavém prostředí plném nejrůznějších pochutin jaksepatří užijí. Budou třeba zdobit a degustovat koláčky a perníčky, vyzkoušejí si dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny, barmani je naučí připravit míchaný nápoj. A také další aktivity je budou určitě bavit – poznávání masa, správné nošení talířů nebo práce se slepou mapou,“ vypočítává Helena Bártlová, manažerka TECHNOhrátek.

Slavnostní zahájení se uskuteční v 9 hodin v tělocvičně nedaleké Masarykovy základní školy Polička. Zúčastní se ho vedoucí krajského odboru školství Martin Kiss, ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Poličce Jitka Hegmonová, vedoucí odboru školství Městského úřadu Polička Květa Vomočilová nebo ředitelka Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje Monika Jirásková.

Pardubickenovinky.cz informovala Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

(jv,Pardubickenovinky.cz foto:technohrátky,spš chrudim)