Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Také Chrudimská nemocnice má svou budoucnost

Také Chrudimská nemocnice má svou budoucnost

O stavu a dalších perspektivách Chrudimské nemocnice v rámci společnosti Nemocnice Pardubického kraje a celého krajského zdravotnictví jednal v pondělí se zastupiteli města Chrudim krajský radní zodpovědný za oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Ilustrační foto
12.duben 2017 - 10:00

(Komerční sdělení)

Cílem setkání byl zajištění průběžné a dostatečné informovanosti.

"Některé informace k potřebným opatřením ke konsolidaci našich nemocnic mohou v tuto chvíli vyvolávat otazníky a nejistotu. Proto vítám, že nejen lékaři, ale i zastupitelé města, jako představitelé široké veřejnosti, mají o vysvětlení základních principů a cílů dalšího směřování krajských nemocnic velký zájem. Jedině širší pochopení totiž umožní právě takové postupné kroky, které do budoucna zabezpečí další udržitelné fungování a rozvoj našich nemocnic," uvedl radní Valtr s tím, že cílem je především zajistit občanům kvalitní zdravotní péči, a to i při rostoucím nedostatku lékařů a zdravotních sester. "Emoce, různé nepodložené spekulace a předčasné vyvolávání paniky přes média ke zlepšení situace krajských nemocnic jako celku určitě nijak nepřispějí," dodal radní.

Komunikace se starosty i vedením nemocnic je průběžná

V současné době probíhá diskuze s odbornými lékařskými týmy, od kterých se očekávají názory a doporučení za jednotlivé obory. Vedení kraje je zároveň v kontaktu se zástupci nemocnic a měst. "Průběžně komunikuji s radnicemi a ta chrudimská rozhodně není výjimkou. I dnešní jednání se všemi je toho příkladem. Okamžitě jsem proto vyhověl žádosti pana starosty Řezníčka o další osobní setkání, tentokráte i s dalšími chrudimskými zastupiteli. Další fází, kterou jsme v Chrudimi také avizovali, bude sumarizace a provazba výstupů práce odborných lékařských týmů, která v této fázi uvnitř lékařských oborů intenzivně probíhá," vysvětlil Ladislav Valtr. Teprve poté se podle jeho sdělení bude postupně vytvářet ucelený, přesto dále "živý" materiál, jehož revizi pak radní Valtr předpokládá minimálně jednou ročně.

(red, foto: pl)