Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Svatby jsou po 21 měsících zpět v historické budově radnice

Svatby jsou po 21 měsících zpět v historické budově radnice

Rekonstrukce pardubické radnice spěje do finále a historická budova na Pernštýnském náměstí se postupně vrací do běžného režimu.

Pardubická radnice
10. srpna 2019 - 11:30

Od července se zde, po 21 měsících, opět konají svatby. I když je provoz v budově částečně omezen, obřadní síň a přilehlé prostory jsou již v plném lesku. Pro fotografování je svatebčanům k dispozici romantické atrium radnice, neboť průčelí budovy ještě halí lešení.

„V červenci jsme na radnici přivítali již 15 svatebních párů, které uzavřely manželství v obřadní síni. Snoubence, kteří původně počítali se svatbou ještě v náhradních prostorách Kašparova sálu v bývalé reálce, jsme příjemně překvapili informací o změně místa,“ řekla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.


Jen za červenec sezdali v Pardubicích 35 párů, v srpnu by to mohlo být téměř dvakrát tolik. Obřady se konají nejen na radnici, ale také na hradě Kunětické Hora a na jiných vhodných místech, která si snoubenci zvolí.

Svatby se na radnici vrátily o dva měsíce dříve, než se původně předpokládalo. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří toužili po obřadu v historické budově, ale nechtěli za svým „ano“ putovat mimo Pardubice, například na Kunětickou Horu. Do nedávna mohli uzavřít manželství v kulisách pardubického zámku, jeho rytířské sály jsou ale nyní kvůli rekonstrukci uzavřeny. „Pro letošní rok jsou termíny pro svatby na webu města, svatební termíny pro on-line rezervaci na rok 2020 zveřejníme na podzim,“ dodala vedoucí matriky.

O celé záležitosti informovaly webové stránky pardubického magistrátu.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: arch.)