Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Studenti navrhovali, jak využít areál kasáren

Studenti navrhovali, jak využít areál kasáren

Šestnáct seminárních prací, na téma možnost využití Masarykových kasáren, představili vedení města Pardubic studenti Vysokého učení technického Brno.

Masarykova kasárna v Pardubicích
10. července 2018 - 11:30

Z prezentace, doplněné o modely toho, jak by toto území o rozloze více než 8 ha mohlo v budoucnu vypadat, vyplynulo, že většina studentů stavební fakulty by preferovala vybudování nového obytného celku. Informovaly o tom webové stránky pardubického magistrátu.

Ten by se měl skládat jak z bytových domů, tak zástavby drobnější, například řadových rodinných domů, vše doplněné zelení i veřejným prostranstvím - náměstím. Součásti prací je i analýza ploch pro bydlení, z které vychází, že v daném, celku by mohlo bydlet a žít až 3000 obyvatel Pardubic. Ta prezentace byla naprosto úžasná.  Některé nápady nám zcela jistě pomohou při dalším rozhodování o tom, jak s tímto územím naložit,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.


Většina studentských prací počítá s demolicí stávajících budov a využitím 80 procent území pro bydlení. Studenti ve svých pracích neopomněli ani zelené plochy, kontaktní místa, v parteru by měly být umístěny objekty občanské vybavenosti, jeden z návrhů počítá i s kostelem. „Dopravu by studenti vedli po obvodě bloku s tím, že parkování by umístili zejména do podzemí a pro vstup mezi bloky domů by preferovali pěší a cyklistickou dopravu. Každá z prací má svůj osobitý charakter ale všem je společná preciznost vypracování,“ přiblížila práce studentů vedoucí útvaru hlavního architekta Zuzana Kavalírová.

Veřejnost se bude moci s pracemi studentů seznámit v září, kdy budou vystaveny.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Město Pardubice)