Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Střední škola obchodu a služeb v Chrudimi se dočkala zateplení

Střední škola obchodu a služeb v Chrudimi se dočkala zateplení

Škola byla založena v roce 1958 a od svého počátku vyučuje tříleté a později také čtyřleté obory denního studia z oblasti gastronomie, obchodu a potravinářství.

Střední škola obchodu a služeb v Chrudimi
13. října 2021 - 11:30

Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb v Chrudimi byla dokončena investice do zateplení oken a půdy na hlavní budově školy, a dále střechy a oken na školní tělocvičně. Celkové náklady dosáhly částky 17 milionů korun.

„Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb v Chrudimi patří mezi školy, které se snažíme v rámci různých příležitostí prezentovat mimo jiné v rámci pořádání společenských a kulturních akcí, jelikož gastro obory patří, jsou zde velmi kvalitní a práce studentů je na profesionální úrovni. Takto například studenti připravili raut na ambasádách v rakouské Vídni či gruzínském Tbilisi,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Podnikatelé v kraji chtějí oslovit již žáky základních škol

Kromě kvalitního odborného výcviku se škola nyní dočkala také ekonomičtějšího provozu a energetických úspor. „V rámci investice dosahující 17 milionů korun jsme řešili energeticky úsporná opatření na hlavní budově a budově tělocvičny. V případě hlavní budovy se jedná o výměnu oken, repase dveří hlavního vstupu a zateplení půdy. U tělocvičny jsme řešili zateplení obvodových stěn, a výměny oken,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Škola byla založena v roce 1958 a od svého počátku vyučuje tříleté a později také čtyřleté obory denního studia z oblasti gastronomie, obchodu a potravinářství. K těm v 90. letech minulého století přibyly obory se zaměřením na ekonomiku, obchod a informatiku. V letošním školním roce studuje ve škole 425 žáků v 19 třídách. Součástí školy je sportovní zázemí s tělocvičnou, posilovnou i sportovním stadionem.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)