Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Strážníci pohlídají zdarma dům těm, kteří jedou na dovolenou

Strážníci pohlídají zdarma dům těm, kteří jedou na dovolenou

Městská policie Chrudim již deset let zdarma nabízí službu Hlídání bytů a domů.

Ilustrační foto
2. srpna 2018 - 11:30

V době letních dovolených, kdy lidé opouštějí své domovy, se domy či byty mohou stát terčem zlodějů. Městská policie Chrudim v rámci aktivity zaměřené na ochranu majetku občanů našeho města nabízí zdarma službu Hlídání bytů a domů. Informují o tom webové stránky města Chrudim.

Jak má případný zájemce o tuto službu postupovat? Pokud chce, aby byl jeho dům či byt v době jeho dovolené hlídán, stačí po předchozí telefonické domluvě navštívit služebnu městské policie na Resselově náměstí. Zde se zájemcem bude vyplněna jednoduchá žádost, ve které je uvedena totožnost osoby žadatele včetně telefonického kontaktu, adresy nemovitosti, která je předmětem žádosti, dále se zde uvádí časový termín, v němž mají být kontroly prováděny, a další případné poznámky vztahující se k uvedenému objektu či osobě žadatele.

Na základě vyplněné žádosti provádějí strážníci v domluveném časovém intervalu kontroly objektu jak v denních, tak v nočních hodinách. Kontroly jsou zaměřeny na důkladnou prohlídku venkovních prostor objektu, zejména jeho vstupních či balkonových dveří, oken či světlíků, popřípadě jiných částí vymezených v žádosti. Poté, co strážníci ukončí prohlídku, zaznamenají její výsledek do příslušné dokumentace, která je uschována za účelem jejího následného předání majiteli nemovitosti. Ten po návratu do místa bydliště oznámí městské policii, že již dále nežádá provádění kontrol, načež je seznámen s pořízenou dokumentací.


Z organizačních a personálních důvodů na straně městské policie je tato služba omezena na určitý počet objektů, které lze v jednom časovém období hlídat. Jako reálný počet byly stanoveny čtyři současně hlídané objekty. Proto zde platí klasické pravidlo, kdo dřív přijde, ten má přednost před ostatními, kteří žádali později.

Služba je městskou policií poskytována zcela zdarma.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Město Chrudim)