Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Stavební práce na novém sídle krajské galerie finišují

Stavební práce na novém sídle krajské galerie finišují

Z Gočárovy budovy Automatických mlýnů vznikne krajská galerie umění s novými výstavními sály, prostory pro práci s veřejností a depozitáři.

Gočárova budova Automatických mlýnů
5. července 2022 - 11:30

Objekt bude zvenku přístupný z nábřeží i z nádvoří bezbariérově, uvnitř budovy budou pak třemi výtahy přístupná všechna podlaží, jedním z výtahů i střešní terasa. Stavební část má být hotová do konce srpna.

„I když stavební práce na hlavní budově z velké části brzo skončí, čeká nás ještě spousta dalších úkolů. Musíme například vysoutěžit a zrealizovat celé vnitřní vybavení. Tento týden jsme na radě kraje vyhlásili výběrové řízení na dodávku a instalaci audiovizuální techniky a řešení prostorové akustiky. To spočívá v úpravě stěn společenského sálu pomocí atypických lamelových akustických a difúzních obkladů, které zajistí dobré podmínky pro mluvené slovo i hudbu. Postupně budeme soutěžit i další části vnitřního vybavení,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Nově vznikne i patro pro zaměstnance galerie. Původně měli zůstat odborní pracovníci galerie ve starých kancelářích na zámku. „Nakonec jsme se rozhodli, že celý zámek uvolníme Východočeskému muzeu a pro odborné pracovníky a vedení galerie zprovozníme kancelářskou sekci v části Automatických mlýnů, které se netýká současná etapa rekonstrukce. Umožní nám to soustředit celou krajskou galerii jen na dvě místa – do Automatických mlýnů a Domu U Jonáše. Náklady na administrativní patro předpokládáme kolem 10 milionů korun a je to akce pro příští rok,“ dodal Línek.Gočárova galerie bude mít svou kavárnu. Mimo hlavní projekt podpořený evropskými dotacemi vyroste v hlavní budově Automatických mlýnů galerijní kavárna s výhledem na řeku Chrudimku. Samotný projekt si vezme na starost Východočeská galerie, příspěvková organizace Pardubického kraje, která se postará o vnitřní vybavení a případné stavební úpravy. Předpokládané náklady jsou zhruba 1,6 milionu korun. Zároveň bude galerie hledat vhodného nájemce na provoz kavárny.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%