Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Staré parkovací automaty nahradí nové

Staré parkovací automaty nahradí nové

Pardubice ukončily testování nových parkovacích automatů. V listopadu začne dodavatel osazovat novými přístroji parkovací místa ve městě. Na rozdíl od těch stávajících, v nových bude možno hradit parkovné i bezkontaktní kartou a dalšími bezkontaktními metodami.

Výměna automatů
12. října 2020 - 11:30

„Automaty se budou postupně montovat na 84 míst ve městě. Stát budou vždy v blízkosti stávajících automatů a do provozu budou uvedeny všechny v jeden den, kdy budou zároveň staré automaty vypnuty. Právě nyní probíhá instalace patek pro nové automaty s tím, že k ostrému spuštění dojde do konce letošního roku,“ řekl náměstek pardubického primátora zodpovědný za dopravu Petr Kvaš.

Výměna všech pakovacích automatů v Pardubicích je součástí právě budovaného systému inteligentního parkování, který má přispět k většímu komfortu řidičů při hledání volných parkovacích míst i odlehčení dopravy v centru Pardubic. Při placení parkovného prostřednictvím nových automatů bude řidič muset zadat i SPZ parkujícího automobilu. Automaty budou totiž propojeny s informačním systémem městské policie, na který budou navazovat další kroky projektu Smart Parking.Nové parkovací automaty jsou napájeny vlastními solárními články a vybaveny informačním modulem, který upozorní provozovatele na závadu, plný mincovník a podobně. Nemělo by se tedy stávat, že by byl automat mimo provoz, aniž by o tom provozovatel (Dopravní podnik města Pardubic) věděl. Na rozdíl od stávajících automatů lze v nových platit parkovné i bezkontaktní kartou, hodinkami a dalšími bezkontaktními metodami. Vedle platby v parkovacích automatech je v Pardubicích možno platit i přes mobil prostřednictvím SMS zpráv či mobilních aplikací (MPLA, ParkDots, ParkSimply a Smart4City Parkování).

Pardubickénovinky.cz informovala Iveta Koubková, tisková mluvčí, Magistrát města Pardubic.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pardubice.eu)