Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Sportovní hala na Dašické má novou palubovku a úspornější osvětlení

Sportovní hala na Dašické má novou palubovku a úspornější osvětlení

Součástí Gymnázia Dašická v Pardubicích je také sportovní hala, která kromě školní výuky slouží také prvoligovým basketbalistům či florbalistům.

Sportovní hala Dašická
15. října 2022 - 11:30

V rámci snižování energetické zátěže budovy zde byla se začátkem školního roku dokončena modernizace osvětlení haly za 2,5 milionu korun. Zároveň došlo také k rekonstrukci samotné palubovky, které již byla v některých místech značně poškozená. Tato investice vyšla kraj na 1,6 milionu korun.

„Sportovní hala na Dašické, která je součástí našeho gymnázia, plní de facto roli městské sportovní haly, což sebou samozřejmě nese vyšší zátěž i mimo školní výuku. Halu využívají nejen prvoligoví basketbalisté a florbalisté, ale celá řada dalších oddílů. V rámci provozu se ukázalo, že palubovka začala být ve velmi špatném technickém stavu, což by mohlo mít vliv nejen na vrcholový sport, ale také na školní výuku. Proto jsme se rozhodli palubovku kompletně vyměnit, a to včetně nového moderního vnitřního roštu z gumových terčů, které jsou plněné vzduchem a samozřejmě povrchové úpravy a lajnování. Palubovka splňuje nejpřísnější kritéria na pořádání mezinárodních utkání a její životnost odhaduje výrobce na více jak 20 let. Celkové náklady na tuto investici byly 1,6 milionu korun,“ řekl hejtman Martin Netolický.Kromě výměny palubovky investoval Pardubický kraj také do modernizace osvětlení. „Kromě toho, že osvětlení na ligová utkání musí splňovat stanovené parametry, chtěli jsme také z dlouhodobého hlediska zajistit energeticky úspornější světla, což koresponduje s našimi kroky směrem k organizacím kraje. Kromě zateplení budov či pořízení fotovoltaických panelů je výměna osvětlení poměrně snadným opatřením, kterým můžeme docílit energetických úspor. Původní výbojky spotřebovaly přibližně 35 kilowatt za hodinu provozu. Stávající osvětlení se při nastavení na televizní přenos dostává na polovinu, u tělesné výchovy pak až na 10 kilowatt, což je samozřejmě velmi výrazná úspora,“ vysvětlil důvody vedoucí k výměně osvětlení hejtman Martin Netolický. Práce v tomto případě vyšly na 2,5 milionu korun.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%