Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Sokolové ve Vysokém Mýtě plánují stavbu nové tělocvičny

Sokolové ve Vysokém Mýtě plánují stavbu nové tělocvičny

Nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se nachází historická budova místního Sokola, který se dlouhodobě snaží o její rekonstrukci a přístavbu dalšího sportoviště v její těsné blízkosti.

Sokol se snaží o rekonstrukci své historické budovy
18. listopadu 2019 - 11:30

Největším problémem je však nedostatek finančních prostředků. O možné podpoře stavby jednal ve čtvrtek hejtman Martin Netolický. Ten připomněl také možnosti čerpání krajských dotací v oblasti sportovní infrastruktury.


„Obecně je situace sokoloven v České republice velmi špatná, a proto jsem přesvědčen, že by se tato sportovní infrastruktura měla těšit většímu zájmu místních samospráv a státu. V tomto konkrétním případě se jedná o záměr přístavby velmi jednoduché budovy spojené krčkem se stávající historickou budovou. Vzhledem k rozsahu prací, který je v tuto chvíli odhadován na přibližně 20 milionů korun není v sílách místního Sokola celou akci pokrýt. Předpoklad zahájení stavby je v roce 2021 po dokončení archeologického průzkumu za podmínky, že Sokol získá státní dotaci a sežene další potřebné prostředky. I my jsme jako krajská samospráva připraveni se za dva roky dílčím způsobem podílet, avšak je pro nás důležité, aby se celému záměru postavilo čelem také samotné město,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který připomněl také dotační programy kraje, které podporují dílčí úpravu sportovišť.


„Pro letošní rok jsme navýšili maximální dotaci na jednoho žadatele z 200 na 300 tisíc korun s tím, že požadujeme 30procentní spoluúčast po organizaci a 50procentní po obcích. Tímto způsobem můžeme podpořit například dílčí úpravu střechy stávající historické budovy,“ doplnil hejtman Martin Netolický. V předchozích letech kraj ze svých dotačních programů podpořil například instalaci nového LED osvětlení a nákup sportovního vybavení.

Pardubickenovinky.cz o celé věci informovala mluvčí Pardubického kraje Zuzana Nováková.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto:Pardubický kraj)