Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Sociální služby Pardubického Kraje obdrží další finance

Sociální služby Pardubického Kraje obdrží další finance

Zastupitelé Pardubického kraje schválili rozdělení dalších dotací na sociální služby ze státního rozpočtu. Tím by se situace v službách měla konečně zklidnit.

Ilustrační foto
26. září 2022 - 11:30

Poskytovatelé těchto služeb to letos měli o to složitější, že na začátku roku bylo rozpočtové provizorium, a poté byla sociálním službám rozdělena menší částka, než bylo potřeba.

„Od Ministerstva práce a sociálních věcí obdržel Pardubický kraj v rámci dofinancování částku ve výši 152 milionů korun, dohromady s předchozími státními dotacemi je to letos pro sociální služby 1,182 miliardy korun. Díky navýšení státních dotací jsme mohli zároveň podpořit rozvoj kapacit pečovatelské služby a osobní asistenci, aby byla alespoň částečně pokryta vyšší poptávka po těchto službách,“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje.

Sociální podnikání snad brzo dostane legislativní oporu

Letos situaci v sociálních službách významně ovlivňuje řada mimořádných skutečností, jako například situace na Ukrajině, zvýšení cen energií a celková inflace. Náklady s tím spojené a nepředvídatelnost financování nepřispívají ke stabilitě sociálních služeb. Právě pro zvýšení stability ve službách Pardubický kraj již před čtyřmi lety zavedl víceleté financování služeb, kdy poskytovatelé vědí, kolik peněz z rozpočtu kraje získají v každém roce, a to po dobu tří let.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%