Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky v Pardubicích

Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky v Pardubicích

Tradiční zahájení Tříkrálové sbírky se v Pardubicích uskutečnilo na Pernštýnském náměstí.  Kromě tří králů a malých koledníků dorazily i tři „královny“ z farmy Apolenka.

Ze zahájení Tříkrálové sbírky
5. ledna 2019 - 11:30

„Sbírka začala v Pardubicích ve čtvrtek 3. ledna a potrvá do pátku. Do ulic a domácností se vydá zhruba tisíc dobrovolníků.  Výtěžek letošního devatenáctého ročníku bude použit na podporu rodin a rádi bychom rekonstruovali zázemí pro práci našich pracovníků.  Podpoříme pěstounské rodiny a finance využijeme například i na organizaci příměstského tábora. Tradičně také využijeme finanční prostředky na domácí hospicovou péči a vzdělávání dětí v Indii,“ sdělila Marie Hubálková,  ředitelka Oblastní charity Pardubice.

„Je skvělou skutečností, že se zde tradičně scházíme. Tříkrálová sbírka je jistotou a součástí naší vánoční doby.  Moc bych si přál, abychom dokázali podpořit dobrou práci, které nejen pracovníci pardubické charity vykonávají.  Rád bych také popřál dětem, aby se na ně lidé usmívali a rádi přispěli,“ sdělil Roman Línek, náměstek hejtmana, který převzal na tradiční akcí opět záštitu.

O sváteční slovo se postaral Mons. Josef Kajnek. Přítomným zazpívala Adéla Krátká a vystoupil i chlapecký sbor Bonifantes.


Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)