Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Školáci z Pardubicka chtějí pomoci seniorům i psímu útulku

Školáci z Pardubicka chtějí pomoci seniorům i psímu útulku

Další desítky dětí z Pardubicka absolvovaly výuku finanční gramotnosti v rámci projektu Abeceda peněz. Na prodejních jarmarcích, jimiž celý prakticky pojatý kurz vrcholí, se nejnověji představily děti z Litomyšle.

Jarmark Litomyšl
15. května 2018 - 11:30

„Abeceda peněz děti chytla od samého začátku. Usilovně přemýšlely, co vyrábět, jak se rozdělit do týmů, svědomitě sledovaly účetnictví. Jarmark je pro ně vyvrcholením dlouhých příprav,“ říká třídní učitelka Zuzana Maršálková. Její žáci si prodejem ozdob, květin ale i thajské polévky vydělali přes 18 tisíc korun. Za odměnu plánují společný výlet do Permonia.

Spolužáci z vedlejší třídy si z jarmarku odnesli dokonce více než 27,5 tisíce korun. Největší přínos ale vidí jejich třídní učitelka Lenka Hospůdková jinde. „Společný projekt velmi stmelil celý třídní kolektiv. Navíc si žáci z Abecedy peněz odnesli mnoho nových pojmů, jako jsou půjčka, zisk nebo kapitál,“ pochvaluje si. Sama proto plánuje, že bude s žáky ve výuce finanční gramotnosti pokračovat i nadále.


V nejbližších dnech čeká podnikatelská premiéra také děti z Chrudimi a Pardubic.

Ve středu 16.5. a 23.5. se na jarmarku představí děti z Chrudimi. Vždy od 13:30 budou před pobočkou České spořitelny prodávat vlastnoručně vyrobené dekorace. Z výdělku by si rádi zaplatili výlet a přispěli na psí útulek.

V pondělí 28.5. od 14:00 proběhne jarmark v Pardubicích u pobočky České spořitelny. Čtvrťáci ze ZŠ Štefánikova by z výdělku rádi podpořili místní seniory. Pardubickenovinky.cz informovala Marta Vokurková.


(jv,pardubickenovinky.cz foto.m.vokurková)